Beşiktaş Ayos Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni Devirdi

Vodafone Sultanlar Ligi’nde altıncı haftanın sonucu merakla beklenen maçında Beşiktaş Ayos ile Aydın Büyükşehir Belediyesi karşı karşıya geldi. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan maç saat 18.00’de başladı. Gelin, bu maçta yaşananlara bir göz atalım!

Beşiktaş Ayos Maçın Favorisi Olarak Gösteriliyordu

Sultanlar Ligi’nin yeni takımlarından birisi olan Beşiktaş Ayos, hedefini ligde kalmak olarak belirledi. Ancak, takımın kadro kalitesinin bir hayli yüksek olduğundan bahsedebiliriz. Ayrıca, takımı, Gianni Caprara gibi deneyimli bir antrenörün çalıştırması da ciddi bir avantaj! Beşiktaş Ayos, Aydın Büyükşehir Belediyesi maçı öncesinde çıkmış olduğu beş maçta bir galibiyet ve dört mağlubiyet almıştı. İstikrarsız bir grafik çizen takımın hedefi rakibini mağlup ederek taraftarlarını sevindirmek idi.

Beşiktaş Ayos, sahaya pek de sürpriz olmayan bir ilk altı ile çıktı. Çağla Akın, Jovana Brakocevic, Wilma Salas, Fulden Ural, Bahar Toksoy Guidetti ve Bengisu Aygün, takımın ilk altısını oluşturan isimler arasında yer alıyorlardı. Voleybol severler, Beşiktaş Ayos’un kadrosunun rakibine kıyasla daha iyi olduğunun farkındaydılar. Hatta, siyah beyazlı takımın yedekleri arasında Ekaterina Efimova ve Victoria Demidova gibi iki önemli isim de vardı. Gianni Caprara, maçta herhangi bir sorun yaşanması halinde bu iki ismi sahaya sürebilirdi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi İstanbul’a Galibiyet İçin Gelmişti

Vodafone Sultanlar Ligi’nin mütevazi kadroya sahip takımlarından birisi olan Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hedefi ligde kalmak! Güncel tarih itibariyle, takımı Alper Hamurcu çalıştırıyor. Genç antrenör, Beşiktaş Ayos’un iyi bir takım olduğunun bilincindeydi. Yine de oyuncularının zorlu İstanbul deplasmanından güzel bir sonuç ile dönebileceklerine inanıyordu. Ege temsilcisi, sahaya beklenen bir ilk altı ile çıktı. Lauren Carlini, Anna Nicoletti, Sara Loda, Fatma Şekerci, İlayda Uçak ve Özge Nur Çetiner, bu maçta Aydın BB’nin ilk altısını oluşturan isimlerdi. Takımın liberosu olarak görev yapan isim Gizem Çerağ Düzeltir oldu.

Beşiktaş Ayos Rakibi Karşısında Zorlanmadı

Maçın çekişmeli geçmesi bekleniyordu. Her iki takımın da iddiası mevcuttu. Voleybol severler, maçın beş sete uzayabileceğini düşünüyorlardı. Setlerde çekişme vardı. Ancak, Beşiktaş Ayos, set sonlarını rakibine kıyasla çok daha iyi oynadı. Bu sayede, maçı 3-0 kazandı. Setler, Beşiktaş Ayos’un 25-16, 25-23 ve 26-24 üstünlüğü ile tamamlandı.

Jovana Brakocevic Kaldığı Yerden Devam Ediyor

2012 ila 2014 yılları arasında Vakıfbank’ta forma giyen ve sarı siyahlı forma altında büyük başarılara imza atan 35 yaşındaki pasör çaprazının yeni adresi Beşiktaş Ayos oldu. Deneyimli oyuncu, Aydın BB karşısında oldukça iyi bir oyun ortaya koydu. Maçı yirmi sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 41 pasın 16’sını sayıya çevirdi. Buna ek olarak, takımına üç blok ve bir de servis sayısı kazandırdı. Wilma Salas, Beşiktaş’ın galibiyetine 16 sayı ile katkıda bulundu.