Melissa Vargas ile İlgili Gerçek Fenerbahçelileri Endişeye Sevk Etti

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, bu yaz elde ettiği başarılar ile ülkemizi fazlasıyla gururlandırdı. Milli takımımız, ilk olarak, Milletler Ligi’nde şampiyon olma başarısını gösterdi. Çeyrek finalde İtalya’yı, yarı finalde ABD’yi, finalde de Çin’i mağlup eden Türkiye, bu turnuvada ilk defa şampiyon oldu.

Milletler Ligi’nin ardından gözler Avrupa Şampiyonası’na çevrildi. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Türkiye, 2019 yılında Avrupa Şampiyonası’nda final oynamıştı. Finalde Sırbistan’a 3-2 kaybederek şampiyonluk hayallerine veda etmişti. Aradan dört yıl geçti. Avrupa Şampiyonası’nın finalindeki iki takım bir kez daha Türkiye ve Sırbistan oldu. Bu defa roller değişmişti. Milli takımımız, finalde Sırbistan’ı 3-2 yenerek Avrupa şampiyonu olmayı başardı.

Filenin Sultanları, son olarak, Japonya’da düzenlenen turnuvaya katılarak Paris 2024 vizesi almak için mücadele etti. Brezilya ve Japonya gibi güçlü rakiplerini yenerek grubu fire vermeden tamamlayan milli takımımız, yaz sezonunu harika bir şekilde noktaladı. Takımın bu başarıları elde etmesini sağlayan isimlerin başında tahmin edebileceğiniz üzere Melissa Vargas geliyordu.

24 Yaşındaki Oyuncu Sezonun İlk Yarısını Çin’de Geçirecek

1999 yılında Küba’da dünyaya gelen oyuncu, voleybola çok erken yaşta başladı. 2014 yılında henüz 15 yaşında olduğu dönemde Küba milli takımı ile Dünya Şampiyonası’nda mücadele etti. Çocuk yaşta profesyonel olan Melissa Vargas, hayatın zorlu yönleri ile de karşı karşıya geldi. Küba Voleybol Federasyonu ile birtakım sorunlar yaşadı.

Dört yıl men cezası aldı. Uzun süre voleyboldan ayrı kaldı. 2017 – 2018 sezonunda İsviçre’nin Volero Zürih kulübünde forma giymeye başladı. Yalnızca bir sezon sonra Fenerbahçe Opet’e transfer oldu. Hem Fenerbahçe Opet’i hem de Sırbistan kadın voleybol milli takımını çalıştıran Zoran Terzic, genç yıldızı Sırbistan vatandaşı yaparak milli takıma kazandırmak istiyordu. Bu noktada devreye Türkiye Voleybol Federasyonu girdi. Başkan Mehmet Akif Üstündağ’ın çabaları sonuç verdi. Melissa Vargas, 2021 yılında Türk vatandaşı oldu. Genç oyuncunun milli takımda forma giyebilmesi için iki yıl geçmesi gerekiyordu.

Daha önce de ifade ettiğimiz üzere Melissa Vargas, Türk milli takımındaki ilk sezonunda harika işler yaptı. Oyuncunun kulüp kariyeri de başarılar ile dolu! 2018 ila 2021 yılları arasında Fenerbahçe Opet’te forma giyen genç pasör çaprazı, 2021 – 2022 ve 2022 – 2023 sezonlarının ilk yarısını Tianjin’de, ikinci yarısını da Fenerbahçe Opet’te geçirdi. Oyuncu, 2023 – 2024 sezonunda da aynı şeyi yapacak. Sezonun ilk yarısında Çin’de forma giyecek.

Transfer Döneminin Erken Bitmesi Sıkıntı Yaratabilir

Çin Voleybol Süper Ligi, 4 Kasım 2023 tarihinde başlayacak. Sezonun final maçı ise 6 Şubat 2024 tarihinde oynanacak. Melissa Vargas, takımı Tianjin’in finale kalması halinde Fenerbahçe Opet’e geri dönemeyebilir. Çünkü, Türkiye’de transfer dönemi, 31 Ocak 2024 tarihinde sona erecek.