11 MAYIS’TA GENÇLERBİRLİĞİ ÖNEMLİ BİR PUAN ALDI

Süper Lig kapsamında yapılan sezonun sondan ikinci mücadelesinden kırmızı-siyahlı Ankara temsilcisi Gençlerbirliği sahasında Göztepe’yi konuk etti.  Ligde düşme hattında bulunan ev sahibi ekip gol düellosunda Galip çıkarak çok önemli bir 3 puan elde etti.

İLK YARIDA KALESİNDE 2 GOL GÖRDÜ

Karşılaşmada dakikalar 12 gösterirken gelişen konuk ekip hücumunda orta sahada topu önünde bulan Soner Aydoğdu savunma arkasına yapılan koşuda Ideye’ye topu aktardı. Top ile yaptığı sert vuruş, yapmış olduğu vuruşu ağlarla buluştu ve konuk ekip karşılaşmada 1-0 öne geçti. Mücadelede dakikalar 31’i gösterirken gelişen konuk ekip hücumunda Soner Aydoğdu’nun pası ile topla buluşan Halil Akbunar arka direğe orta açtı.  Uygun pozisyonda bulunan Robin Yalçın topu ağlara gönderdi ve konik iki karşılaşmada 2-0 öne geçti. Mücadelenin ilk 45 dakikasının dolmasına çok az bir süre kala Gençlerbirliği farkı 1’e indirdi.  Kullanılan köşe vuruşunda iyi yükselmeyi Başaran Diego Angelo farkı 1’e indiren golü kaydetti.  Mücadelenin ilk devresi bu skorla tamamlandı.

GENÇLERBİRLİĞİNDEN HARİKA GERİ DÖNÜŞ

Karşılaşmada dakikalar 49’u gösterirken Göztepe kalecisi Arda’nın uzaklaştırmaya çalıştığı top da fırsatçıların konuşturan Diego Angelo ceza alanı içerisindeki takım arkadaşı Ayite’ye -topu aktardı.  Sonucunun yapmış olduğu duş ağlarla buluştu ve ev sahibi Gençlerbirliği 2-2 beraberliği yakaladı. Bu golden tam 1 dakika sonra Göztepe bir kez daha öne geçti. Beykan Şimşek’in yapmış olduğu kafa vuruşu ağlarla buluştu ve skor 3-2 oldu.  Mücadelede dakikalar 56’yı gösterirken ev sahibi Ekip Bogdan Stancu’nun füzesiyle Bir kez daha beraberliği yakaladı. Dakikalar 70’i gösterirken Ev sahibi Gençlerbirliği karşılaşmada ilk kez öne geçti. 

Kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortaya iyi yükselmeyi Başaran Metehan’dan seken topu iyi takip eden Stancu topu ağlarla buluşturdu ve skor 4-3 oldu. Karşılaşmada dakikalar 82’yi gösterirken ev sahibi Gençlerbirliği farkı 2’ye çıkarmayı başardı.  Sefa’nın göndermiş olduğu pas sonrası topu önünde bulan Stanko ceza alanına girmesi sonrasında Kaleyi yokladı ve topu ağlarla buluşturdu durum 5-3 oldu.  Mücadele bu skorla biterken ev sahibi Gençlerbirliği çok önemli 3 puanın sahibi oldu.