2022 Dünya Kupası’nın İkonları

2022 Dünya Kupası, bazı oyuncular için yolun sonu olacak iken, bazı futbolcular için ise yolun başlangıcı olacak. Ancak öyle oyuncular var ki, sadece Dünya Kupası’na damgasını vurmakla kalmayacak, adeta ülkelerinin kaderlerini omuzlarına yükleyecekler. İşte 2022 Dünya Kupası’nın ikonları…

İlk isim Cristiano Ronaldo. Manchester United ile kanlı bıçaklı olan Portekizli, son derece sıkıntılı bir süreçten geçerken Katar’da ülkesi ile savaşacak. Artık bir devrin sonu ve Ronaldo 37 yaşında. Tıpkı Messi gibi son Dünya Kupası’nda boy gösterecek. Katar’da sahneyi en son terk etmek isteyen oyunculardan birisi olmak isteyecektir. Her ne kadar Portekiz, yetenekli birçok oyuncudan oluşsa da, günün sonunda son sözü şüphesiz kaptan söyleyecek.

Lionel Messi. Katar’da tüm gözler Messi’nin üzerinde olacak. Gerek bireysel, gerekse kulüp bazında tüm kupaları kazandı. Arjantin ile ilk şampiyonluğunu geçtiğimiz sene Copa America’yı alarak elde eden Messi, kariyerinin son Dünya Kupası’nda mutlu sona ulaşmak istiyor.

Neymar Da İddialı

DÜnya Kupası’nı en çok kazanan ülke olmasına rağmen tam 20 yıldır Dünya Kupası’nda adeta yokları oynayan Brezilya, Neymar’ın öncülüğünde artık kendini tekrar turnuvada hissettirmek istiyor. 3. kez boy göstereceği Dünya Kupası’nda Neymar’ın farkını ortaya koyacağı ve çok iddialı olduğu gözlemleniyor.

Her ne kadar Polonya milli takımından kimse beklentiye girmese de, onların Lewandovski’si var! Bayern Münih ile tüm kupaları kazandıktan sonra Barcelona’ya transfer olan tecrübeli forvet, Katar’da milli takım ile sürpriz yapmak istiyor.

Karim Benzema 2015 yılında Fransa Milli Takımı’ndan uzaklaşmış ve Euro 2020’de tekrar takıma dahil olmuştu. Geçtiğimiz sezon kariyerinin en üst düzey performansını sergileyen Fransız forvet, Mbappe ile rakiplerin korkulu rüyası olmuş durumdalar. Bu ikili, rakiplere meydan okumaya şimdiden hazır.

Harry Kane Çok Formda

Futbolun beşiği olan İngiltere, Milli düzeydeki tek başarısını 1966’daki Dünya Kupası oldu. Daha sonra Euro 2020’de finale kalarak İtalya’ya yenilen İngilizlerin en büyük kozu şüphesiz Harry Kane olacak. Bu sezon 15 maçta 12 gol atan Kane son derece formda görünüyor.

Belçika’nın altın jenerasyonu, 3. turnuvasına Katar’da katılacak. Bu belki de o jenerasyonun son turnuvası olacak. Belcika takımında tüm gözler son dönemin 1 numaralı orta saha oyuncusu olan Kevin De Bruyne’de olacak. Yıldız oyuncu, kulüp performansını milli takıma taşırsa, çok değişik şeyler ortaya çıkabilir.

Luka Modric, bu sene ile birlikte toplamda 4. kez Dünya Kupalarında boy gösterecek. Yaşı fark etmeksizin adeta bir orkestra şefi olan tecrübe abidesi, 2018’de Hırvatların final oynamasında baş rolü oynamıştı.

Son ismimiz Virgil Van Dijk! Uzun süreli sakatlığı nedeniyle Euro 2020’yi kaçıran Hollandalı, Liverpool defansının adeta duvarı. Kaptan Van Dijk, tıpkı 2006’da şampiyonluğa ulaşan stoper Cannavaro’yu andıran bir hikaye yazmayı amaçlıyor.