Adanaspor’un Yeni Hocası Önder Karaveli

Beşiktaş’ın teknik direktörü Önder Karaveli, TFF 1. Lig takımlarından Adanaspor ile anlaşma sağladı. Kara Kartal, 2021 – 2022 sezonunda Sergen Yalçın’dan boşalan teknik direktörlük koltuğu için Önder Karaveli’yi seçmişti. Deneyimli teknik adam, Siyah Beyazlı kulüpten ayrılarak Akdeniz takımına transfer oldu. İşte Adanaspor’un gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Adanaspor, TFF 1. Lig 2022 – 2023 sezonunda şimdiye dek 6 mücadele gerçekleştirdi. Şimdiye dek 4 beraberlik, 1 galibiyet ve 1 mağlubiyet alan Turuncu Beyazlı ekip totalde 7 puana ulaşarak İzmir takımlarından Göztepe’nin ardından 1 puan fark ile 12. olarak konumlandı. Ligin zirvesinde ise 13 puana sahip olan Eyüpspor yer alıyor.

Beşiktaş ise Spor Toto Süper Lig’de verilen devre arasına beraberlik ile girdi. Toplam 14 puana sahip olan Kara Kartal, 4. sırada yer alıyor.

önder karaveli

Turuncu Beyazlılar Karaveli İle Anlaştı

Turuncu Beyazlı ekip, yeni teknik direktörünü buldu! Son olarak Beşiktaş’ta hocalık yapan Önder Karaveli Adanaspor ile anlaşma sağladı. 2021 – 2022 sezonunda Siyah Beyazlı futbolcuları çalıştıran deneyimli teknik adam, Akdeniz ekibi ile prensipte anlaştı.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor, sezonun ilerleyen haftalarında daha iyi bir performans göstermek üzere yeni teknik direktörünü arıyordu. Turuncu Beyazlı yönetim, Kara Kartal’da başarılı bir tablo çizen ve geçen sezon teknik adam olarak görev almış Önder Karaveli ile görüşmeler gerçekleştirdi. Yapılan görüşmelerin olumlu olduğu ve Akdeniz kulübünün yönetimi ile deneyimli teknik adam prensipte anlaşma sağladığı öğrenildi.

Başkan Ahmet Nur Çebi İle Görüştü

Beşiktaş’ta geçen sezon teknik direktörlük yapan Önder Karaveli, Adanaspor’a gitmek üzere Siyah Beyazlı kulübün başkanı Ahmet Nur Çebi ile görüşmeler gerçekleştirdi. Alınan duyumlara göre yapılan görüşmelerde Önder Karaveli, Turuncu Beyazlı kulübün teknik direktörlüğüne gitmek istediğini ifade etti.

Adanaspor ile prensipte anlaşma sağlayan Önder Karaveli’nin ilerleyen günlerde Turuncu Beyazlı futbolcuların hocası olacağına kesin gözü ile bakılıyor. Haberi duyan Adanaspor taraftarları, sosyal medya platformları üzerinden şimdiden Önder Karaveli için hoş geldin paylaşımları yapmaya başladı. Herkesin gözü Adanaspor ile Beşiktaş’tan gelecek resmi açıklamada!