Arda Güler’in İsmi Dev Kulüpler ile Anılıyor

Fenerbahçe, sezonun sona erdiği günden bu yana Arda Güler sorunu ile uğraşıyor. Genç oyuncu, Fenerbahçe ile çok güzel bir sezon geçirdikten sonra milli takıma katıldı. Türkiye’nin Galler’i 2-0 yendiği maçta harika bir gol attı. Milli formayla ilk golünü atma başarısını gösteren oyuncunun piyasası her geçen gün artıyor.

Ali Koç Arda Güler’i ve Ailesini İkna Edemedi

Arda Güler, milli takım maçlarının sona ermesinin ardından İstanbul’a döndü. Fenerbahçe başkanı Ali Koç, geride bıraktığımız bir haftalık süreçte oyuncu ve ailesi ile iki defa yüz yüze görüştü. Ali Koç, oyuncu ile yeni bir sözleşme imzalamak istiyor. Dünya basınına da yansıyan haberlere göre oyuncunun serbest kalma bedeli 17.5 milyon Euro! Ali Koç, bu miktarın az olduğunu düşünüyor. Hedefi, oyuncu ile yeni bir sözleşme imzalamak ve serbest kalma tutarını güncellemek! Ali Koç; oyuncunun en az bir sezon daha Fenerbahçe’de kalmasını ve 2023 – 2024 sezonundaki şampiyonluk yarışına katkıda bulunmasını istiyor.

Arda Güler ve ailesi benzer görüşte değil! Onlar, Fenerbahçe’den ayrılmayı kafalarına koymuşlar. Ali Koç, Arda Güler ve ailesi ile yapmış olduğu iki görüşmeden de sonuç alamadı. Oyuncuyu kalmaya ikna edemedi. Dış basında Arda Güler ile ilgili farklı iddialar dolaşıyor. Ailesinin Amsterdam’da ev baktığı gelen haberler arasında! Bu durum, Arda Güler’in önümüzdeki sezon Ajax’ta forma giyeceğini belli eden hususlardan birisi!

İspanyol Kulüpleri Arda Güler ile İlgileniyorlar

Arda Güler ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Genç oyuncu ile Ajax’ın yanı sıra Borussia Dortmund, Paris Saint Germain, Benfica, Barcelona ve Real Madrid’in de ilgilendiği söyleniyor. Bilhassa Barcelona ve Real Madrid’in oyuncu ile ilgileniyor olmaları herkesi heyecanlandırdı.

Real Madrid, şartlar uygun olduğu takdirde Arda Güler’i kadrosuna katmak istiyor. Bir dönem Martin Odegaard’a yatırım yapan İspanyol kulübü, o oyuncudan istediği katkıyı alamamıştı. İspanyollar, aynı hatayı Arda Güler’de yapmak istemiyorlar. Arda Güler, Real Madrid’e transfer olduğu takdirde minimum bir senesini Castilla’da geçirecek. Bir başka deyişle, altyapıda top koşturacak. Genç oyuncunun bu seçeneği kabul etmesi zor gözüküyor. Bunun yanı sıra, Real Madrid’in oyuncuyu transfer ettikten sonra bir sezonluğuna Fenerbahçe’ye kiralaması da ihtimaller dahilinde!

Arda Güler, Real Madrid’in kendisi ile ilgilendiğini duyunca çok heyecanlanmıştı. Ancak, İspanyol kulübünün onu ilk etapta A takımda düşünmemesinden rahatsız oldu. Bu yüzden, Barcelona’nın muhtemel teklifine olumlu bakmaya başladı. Barcelona, daha önce Yusuf Demir ve Emre Demir gibi genç oyuncuları transfer etmişti. Ancak, her iki oyuncu da İspanyol kulübünde tutunamamıştı. İspanyolca bilmeyen oyuncuların bu tür büyük kulüplerde yer almaları biraz zor gözüküyor. Arda Güler de benzer bir sorun yaşayabilir. Bu yüzden, kendisinin takım seçimini dikkatli bir şekilde yapması gerekiyor.