Arda Kızıldağ’a Teklif Yağıyor

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’den düştükten sonra ciddi bir yapılanmaya giden ve Metin Diyadin’i teknik direktörlüğe, Baki Mercimek’i sportif direktörlüğe getirerek profesyonel bir futbol anlayışı yerleştirmeyi amaçlayan Gençlerbirliği’nde aynı zamanda verimli altyapının da kullanılması önemseniyor. Ligin ikinci yarısına çok kötü bir giriş yapan ve 3 maçından da mağlup ayrılan Kırmızı-Kara’nın savunmasında görev yapan 23 yaşındaki Arda Kızıldağ ise takımının bu kötü performansına rağmen gösterdiği parlak performansla Süper Lig’in büyüklerinin dikkatini çekmeyi başardı.

Gençlerbirliği’nin Evladı Arda

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda ederek taraftarını üzen Gençlerbirliği, sürdürülebilir ve profesyonel bir futbol anlayışını oturtmayı amaçlayarak başladığı 2021/2022 sezonunun özellikle ikinci yarısında ciddi bir hayal kırıklığına uğradı.

Ligin ikinci yarısında oynadığı Eyüpspor, Adanaspor ve Manisa FK maçlarında toplamda 7 gol yiyen ve sadece 1 gol atabilen Metin Diyadin’in öğrencileri, sıralamada da bir hayli geriye gitti. Lige verilen 15 günlük araya en çok sevinen takımlardan birisi olan Gençlerbirliği, yapacağı bir kampla birlikte tekrar yükselişe geçmek isterken, Kırmızı Kara yönetimine ise teklif yağıyor.

Tekliflere konu olan oyuncu ise Gençlerbirliği’nin altyapısından yetişen ve gösterdiği parlak performansla birlikte Gençlerbirliği savunmasında vazgeçilmez oyuncu haline gelen 23 yaşındaki Arda Kızıldağ.

2017/2018 sezonunda A Takıma yükseldikten sonra 2 sezon üst üste Hacettepe’ye kiralanan Arda, geçtiğimiz sezon Süper Lig’de bu sezon ise TFF 1.Lig’de oldukça başarılı performanslar sergilemeyi başarmıştı.

Transferin Gözdesi

Gençlerbirliği’nde gösterdiği başarılı performanslarla birlikte Süper Lig’den birçok takımın ilgisini çeken Arda Kızıldağ’ın peşinde 3 kulübün olduğu iddia ediliyor.

Çok oturaklı bir kadrosu olmasına rağmen özellikle ileriki dönemleri düşünerek gerek Altınordu gerekse de Bursaspor’dan yetişen oyuncuları kadrosuna katan Trabzonspor yerli savunmacı rotasyonunu Arda ile genişletmek istiyor.

Bu sezon beklentileri karşılayamayan ve gelecek sezondan itibaren kadrosunu yeniden şekillendirecek olan Beşiktaş da Arda Kızıldağ’ın peşinde ve oyuncuyu önce ilk 11’i zorlayacak sonrasında da formayı kapacak bir oyuncu olarak görüyor.

Türk futbolunu yasa boğan kazada başarılı savunmacısı Ahmet Çalık’ı kaybeden ve Ahmet Çalık’ın kaybı sonrasında savunmayı başka bir yerli oyuncusuyla güçlendirmeyi hedefleyen lig 2’incisi Konyaspor da Arda Kızıldağ’ın peşindeki bir diğer takım olarak ifade ediliyor.

Arda Kızıldağ’ın sezon sonu bitecek olan sözleşmesini henüz uzatmamış olması, Gençlerbirliği’nin Süper Lig’e çıkma konusunda işleri zora sokması gibi sebepler transferin gerçekleşme konusunda ihtimalleri arttırıyor.

Gençlerbirliği, oyuncusunun bu haberleri gördüğünde aklının çelinmesi ihtimaline karşın ara transferde cüzi bir bonservis bedeli karşılığında Arda Kızıldağ ile vedalaşabilir. Zira Arda Kızıldağ’ın şu an 1 milyon 100 bin Euro tutarında piyasa değeri bulunuyor ve eğer Arda sözleşme imzalamak istemez ve başka bir takımla anlaşırsa Gençlerbirliği bu piyasa değerinden vazgeçip sadece yetiştirme bedelini kasasına koyabilecek.