Berat Ayberk Özdemir Gençlerbirliği’ne Veda Ediyor

Gençlerbirliği’nin yıldızı Berat Ayberk Özdemir, Trabzonspor’a transfer olmasının ardından son kez Gençlerbirliği formasını giyerek takımına veda etti. Gençlerbirliği’nin resmi web sitesinde yayınlanan mesajda; “Gençlerbirliği altyapısına girdiğimde hayalim, önümdeki tel örgüleri aşıp taraftarı olduğum kulübün A takımında forma giymekti. Çok çalıştım, çabaladım ve kırmızı-siyah çubukluyu giymek nasip oldu.” İfadeleri yer aldı.

“Yuvamdan ayrılıyorum.”

Başkent ekibinden ayrılırken takımı ile birlikte çıktığı maçları “rüya” gibi diyerek anlatan Berat Ayberk açıklamalarına, “Hayallerini kurduğum yerde, hayallerini kurduğum forma ile mücadelemi verdim ve elimden geleni yaptım, terimin son damlasına kadar formam içim savaştım.

Profesyonel hayatta ayrılıklar da var. Şairin dediği ‘Ayrılıklar da sevdaya dahil…’ Gençlerbirliği’nin başarısı adına elimden geleni yapmanın gönül rahatlığıyla yuvamdan ayrılıyorum.” Sözleri ile devam etti.

Gençlerbirliği’nin kendisine harika şeyler kattığını belirterek, “Şimdi bunları Türkiye’nin büyük kulüplerinden birinde, mazisiyle, tarihiyle Anadolu’da bir isyanı başlatan Trabzonspor’da sahaya yansıtacağım.

Taş Mektep’te bir isyanla kurulan Gençlerbirliği’nden, ülkedeki futbol düzenine isyanla şampiyonluklar kazanan Trabzonspor’a gidiyorum. Beni bilenler bilir ki Trabzonspor forması üzerimdeyken de yine terimin son damlasına kadar mücadele edecek, bana yakışanı yapacağım. Gençlerbirliği altyapısını gururla temsil edeceğim.” Dedi.

“Telleri aşan çocuk”

“Benim yerim burada, yuvamda farklı biliyorum… Ama Gençlerbirliği’nin bendeki yeri de her zaman çok farklı olacak, bunu da Gençlerbirliği camiasının bilmesini istiyorum. Her şey gönlünüzce olsun…” dedi.

Trabzonspor transferi ile birlikte kendisine yeni bir yol çizdiğini belirten Özdemir, Trabzonspor’un Instagram hesabından yaptığı canlı yayın ile taraftar ile tanıştı ve “Gerçekten çok mutluyum.

Umarım birlikte çok mutlu ve güzel günler geçiririz. Gençlerbirliği taraftarlarına ve camiasına teşekkür ediyorum. Kendime bir yol seçtim ve bu yolda hep birlikte yeni umutlara yürüyeceğiz.” Açıklamasını yaptı.

Berat Özdemir, sözlerine şunları ekledi:

“Umarım hep birlikte nice şampiyonluklar yaşarız. Umarım yüzünüzü kara çıkarmam. Koronavirüs testim pozitif çıktı. Perşembe günü bir test daha olacağım ve sonrasında pazartesi günü inşallah Trabzonspor’uma kavuşacağım. Trabzon’a ve Trabzonspor’a yabancı değilim. Annem ve babam vasıtasıyla Trabzonspor’u hep takip ettim. Annem Maçkalı, Esiroğlu’ndan. Ben sizden biriyim, sizler de benden birisiniz. Bize her yer Trabzon.”