Berat Ayberk Özdemir’in İki Hayali

Gençlerbirliği takımında forma giyen 21 yaşındaki Berat Ayberk Özdemir iki hayali olduğunu açıkladı. Berat Ayberk öncelikle bu sezonu sağlıklı bir şekilde bitirilmesini istediğini söyledi. Genç oyuncu  sahip olduğu bu performans ile önce milli takımda oynamayı sonra da Avrupa’da bir takımda ülkemizi temsil etmeyi çok istediğini söyledi.

Gençlerbirliği’nde orta sahada görev yapan Berat Ayberk Özdemir, bu sezonu sağlıklı bir şekilde tamamlamanın herkesin ilk hedefi olduğunu söyledi. 21 yaşındaki genç futbolcu gelecekte milli takıma girmeyi ve Avrupa’da top koşturmayı istediğini açıkladı.

Takımını ve Gündemi Değerlendirdi

Berat Ayberk Özdemir Süper Lig’de 28 puanla 12. sırada yer alan Gençlerbirliği takımının bu sezonki performansı ile ilgili değerlendirmede bulundu. İlk başlarda kötü başladıklarını sonradan kritik puanlar almaya başladıklarını söyledi.  Genç oyuncu liglerin başlaması ve maçların yaz aylarına kalması ile ilgili olarak sıcakların onları zorlayacağını, maçların tarihinin veya saatlerinin ayarlanması ile bu sıkıntıların aşılabileceğini belirtti. Koronavirüs sebebiyle ülkemizde ve tüm dünyada futbol dünyasının bir bocalama dönemi geçireceğini, büyük sıkıntıların yaşanacağını belirten Özdemir keşke bu yolu isteyerek seçseydik dedi. Uzun süredir sahada antrenmana çıkmadıklarını belirten genç oyuncu bu dönemde formda kalabilmek için ekstra çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi.  Başarılı futbolcu son olarak bu kritik dönem geçene kadar herkese evde kalmaları konusunda çağrıda bulundu.