Boca Juniors’u Yeni Stadında Yenmek Zor Olacak

Arjantin denince akla ilk gelen futbol takımlarından kulüplerinden birisi Boca Juniors’ da yeni başkan adayı olan Jorge Reale, 112.000 kapasiteli yeni Bombonera projesini açıkladı.

Boca Juniors Arjantin ‘in en önemli takımlarından ve taraftar gruplarından oluşan takımda yeni başkan adayı olan Jorge Reale taraftarın aklını alacak çılgın bir proje ile geliyor.

Başkan adayı Jorge Reale, Demarchi Adası’nda yeni bir Bombonera Stadyumu projesini tanıtarak Boca Juniors ‘ın yeni başkanlarından olmak isteyecek.

Jorge Reale’ nin yeni projesinde yapılacak olan stat’ yum da La Bombonera 360, 444 VIP alanı, 78 televizyon yayın kabini ve 4 bin kişilik otopark kapasitesine sahip olarak taraftarlarına hizmet vermesi bekleniyor. 315 bin üyesi bulunan Arjantin kulübü Boca Juniors şuan ki kullandıkları stadyum ise 59 bin kişilik.

Başkan adayı Jorge Reale kulüp başkanlığı görevine gelmesi ile de kadın takımının ve alt yapıların genel merkezi olarak aktif olmaya devam etmesi hedefleniyor.

Arjantin’in En Köklü Kulübü Boca Juniors

Boca Juniors futbol kulübü Esteban Baglietto, Alfredo Scarpatti, Santiago Sana ile Juan – Teodoro Farenga 3 kardesin 1905 Nisan’ında birlikte kurdukları Arjantin’in köklü spor kulüplerinden birisi.

Kulüp ismini bulunduğu şehirden alırken ilk renkleri siyah beyazken sonrasında bu renkler de başka kulüpler olduğu görülünce sarı lacivert renkleri almak zorunda kaldılar. Sarı lacivertli renkleri almak zorunda kaldılar derken kendileri ile beraber siyah beyazlı renklere sahip olan Boca Juniors ile diğer başka bir kulüp aralarında maç yaparak kazanan takım siyah beyazlı renkler ile devam etmek zorunda kaldı. O dönem kulüp başkanı limana gelen ilk geminin renkleri kulübümüzün renkleri olacaktır derken, limana gelen ilk gemi bir İsveç gemisi olunca onların renkleri olan sarı lacivertli renkleri alırlar.

Boca Juniors Arjantin’ deki ezeli rakibi ise River Plate’ dir. İki takımın karşılaşmalarında adeta Arjantin’ de zaman durur herkes maça kitlenirdi.

Dünya futbolunun en önemli isimlerinden birisi olan Diego Maradona bu kulüpte sarı lacivertli kulübün formasını giyenlerdendi.

Arjantin’ in en çılgın taraftarlarına da sahip olan sarı lacivertli kulüp Boca Juniors her maçında tribünler de yer bulmak imkansız oluyor. Şehir de maç günlerinde Boca Juniors taraftarları için hayat dururken 90’ dakika boyunca da hiç susmadan sarı lacivertli takımları Boca Juniors çılğınlar gibi destekliyorlar.

Arjantin’de En Çok Şampiyonluğa Ulaşan Takım Boca Juniors

Boca Juniors Arjantin Premier liginde en çok şampiyon olan takım. Arjantin premier liginde 29 kez şampiyonluk ile sezon sonunda kupayı müzesine götürürken 19 da lig de ikinci olarak sezonu tamamladılar.

Boca Juniors 4 kez de Arjantin kupasını müzesine götürme başarısı elde ettiler.