Cenk Tosun Süre Alamadığı İçin Mutsuz

Sezon başında Beşiktaş’a transfer olan Cenk Tosun, sürekli yedek kalmasından dolayısı büyük rahatsızlık duyduğu ve hayal kırıklığı yaşadığı öğrenildi. Kara kartalda üçüncü dönemini yaşayan Cenk Tosun, süre bulmakta oldukça zorlanıyor. Beşiktaş’ın Weghorst’la birlikte en büyük kozlarından biri olan Cenk Tosun, Weghorst’a nazaran çok daha az süre alıyor. Valerien Ismael ise on birdeki tercihini daha çok Weghorst’tan yana kullanıyor.

Yedek kulübesine hapsolan Cenk Tosun’un bu karardan dolayı oldukça memnuniyetsiz olduğu öğrenildi. 2018’de 22,5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer olduğu Everton’la sözleşmesi bitince Beşiktaş’a geri dönen 31 yaşındaki milli oyuncu şimdiye kadar oynanan maçlarda ilk 11’de hiç yer almadı. Cenk Tosun oynanan 8 lig maçında yalnızca 84 dakika sahada kaldı. Valerien Ismael’in Karagümrük maçında sadece 1 dakika görev verdiği Cenk Tosun‘un takıma yeterince katkı yapamadığı için mutsuz olduğu ifade edildi

Hiçbir Maça 11 Başlayamadı

Cenk Tosun, Beşiktaş’a yeniden gelmesinin ardından geride kalan maçlarda çok fazla süre alamadı. Tecrübeli futbolcu 2018 yılında 22,5 milyon gibi rekor bir bonservis ile Everton’a transfer olmuş ve sözleşmesi bitince bu sezon yeniden Beşiktaş ile sözleşme imzalamıştı. Ancak yeniden siyah beyazlı giyen futbolcu, şimdiye kadar hiçbir maça 11’de başlamadı. Toplamda 8 lig maçında oldukça az süreler alabilen futbolcunun bu sezon 84 dakika sahada kaldığı istatistiklere yansıdı.

Ayrıca geçtiğimiz hafta Beşiktaş’ın teknik direktörü Valarien Ismael, Cenk Tosun’a yalnızca 1 dakika süre verdi. Bu nedenle oldukça mutsuz olan yıldız futbolcunun takıma yeterince katkı yapamadığı için de ayrıca üzgün olduğu öğrenildi. Deneyimli oyuncunun en fazla süre aldığı maçlar 15’er dakikayla Başakşehir ve Giresunspor karşılaşmaları oldu. Cenk Tosun bir şoku da milli takımda yaşadı. Burak Yılmaz’ın vedası nedeniyle A Milli Takım’ın birinci forveti olması beklenen Cenk, Beşiktaş’ta yeterince şans bulamadığı için milli takıma da seçilemedi.

Sosyal Medya Hesabından Yalanladı

Henüz sahada kaldığı süre 90 dakikaya yani 1 maç’a ulaşamayan Cenk Tosun süre bulmakta zorlanmaya devam edecek gibi gözüküyor. Weghorst ve Muleka ile forvet bölgesi için yarışan Cenk Tosun, Tayfur Bingöl’ün yükselen formuyla birlikte forma şansını iyice kaybetti. Teknik direktör Valerien Ismael, son oynanan Giresunspor maçında Cenk Tosun’un yanı sıra Muleka’yı da yedek bekletmesi ve sürpriz şekilde Tayfur Bingöl’ü 11’e dahil etmesi, iki golcüyü ilerleyen maçlarda daha fazla sıkıntıya sokacak.

Oysaki sezon başında Wout Weghorst’la birlikte Beşiktaş’ın en önemli gol kozlarından biri olarak görülen Cenk Tosun yedek kulübesine adeta demir attı. Gelecek hafta oynanacak Trabzonspor maçında da 11 başlaması imkansız olarak görünen Cenk Tosun, mutsuz olduğuna yönelik haberleri sosyal medya yaptığı paylaşımla yalanladı. Tecrübeli golcü yaptığı paylaşımda “Aslolan Beşiktaştır” ifadelerine yer verdi.