Cristiano Ronaldo 2026 Dünya Kupası’nda Forma Giymek İstiyor

Takdir edersiniz ki, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi, futbolun son yirmi yılına damga vuran isimler oldular. Yıllardan bu yana rekabet eden ikili, artık futbol hayatlarının son demlerini yaşıyorlar. 2023 yılının bitmesine kısa bir süre kaldı. Cristiano Ronaldo, yılın ilk ayında Suudi Arabistan’ın Al-Nassr kulübüne transfer oldu. Oyuncunun bu kulüp ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek.

Portekizli Yıldız Sözleşmesini Uzatmak İstiyor

Cristiano Ronaldo, 38 yaşında olmasına rağmen formundan herhangi bir şey kaybetmedi. 2023 – 2024 sezonunda Al-Nassr forması ile şu ana kadar 11 maçta görev yaptı. Bu maçların tamamına ilk 11’de başladı. Sahada 986 dakika kaldı. Güzel performansını 11 gol ve altı asist ile süsledi. Toplam 17 gole katkı sağlayarak ilerleyen yaşına rağmen halen daha çok formda olduğunu gösterdi.

Cristiano Ronaldo, kulüp performansının yanı sıra milli takımda da güzel işler yapmaya devam ediyor. Güncel tarih itibariyle, Portekiz’in Euro 2024 eleme maçları için kampta bulunuyor. Kendisi, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Euro 2024’te forma giyecek. Birçok kişi, Cristiano Ronaldo’nun Euro 2024’ün ardından milli takıma veda edeceğini düşünüyor. Ancak, Portekizli yıldızın bambaşka bir planı var!

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Cristiano Ronaldo’nun Al-Nassr ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde bitecek. Portekizli yıldız, 2026 Dünya Kupası’nda oynamayı hedefliyor. Bu yüzden, milli aradan evvel Al-Nassr kulübünün yöneticileri ile bir araya gelerek onlara sözleşme yenileme isteğinden bahsetti. Portekizli oyuncu, sözleşmesinin 30 Haziran 2026 tarihine kadar uzatılmasını istiyor. Bir başka deyişle, 2025 – 2026 sezonunu da Al-Nassr’da geçirmeyi hedefliyor. 2026 Dünya Kupası’nda forma giymek isteyen Cristiano Ronaldo, turnuvanın ardından emekliliğini açıklayacak. Bu planını hayata geçirdiği takdirde 41 yaşına kadar futbol oynamış olacak.

Cristiano Ronaldo Portekiz Milli Takımı Tarihine Geçti

1985 doğumlu oyuncu, 2003 yılından bu yana Portekiz milli takımında yer alıyor. Kendisi, milli formayı şu ana kadar 201 defa giydi. Milli forma ile 123 gole imzasını attı. Ayrıca, güzel performansını 44 asist ile süsledi. Portekiz milli takımı formasını en çok giyen isim oldu. Buna ek olarak, güncel tarih itibariyle, en çok milli olan futbolcu unvanına sahip!

Portekizli Yıldız Kariyerinin Son Döneminde Çok Sayıda Sorun ile Karşı Karşıya Kaldı

Cristiano Ronaldo, 2018 yazında Real Madrid’den ayrılarak Juventus’a transfer oldu. İtalyan kulübünde üç sezon boyunca forma giydi. Ciddi bir başarı elde edemedi. 2021 yılının yazında Manchester United’a transfer oldu. 2021 – 2022 sezonunda yaşına kıyasla oldukça iyi bir performans ortaya koydu. Ancak, Manchester United’ı 2022 – 2023 sezonunda Erik ten Hag’ın çalıştırmaya başlaması, birçok şeyi değiştirdi. Cristiano Ronaldo, Hollandalı teknik adam ile yaşamış olduğu sorun yüzünden Manchester United’dan ayrıldı.