Cristiano Ronaldo’ya Türkiye’den Talip

Yaz ayları sadece Türkiye liglerinde değil çoğu Dünya ülkesinde transfer döneminin başladığı vakitler oluyor. Her transfer sezonunda Dünya futbolunda sürpriz gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Futbolseverler de bu sürprizleri heyecanla takip ediyorlar. Ancak geçtiğimiz günlerde Türkiye futbolunu yakından ilgilendiren bir durum yaşandı. Hikayenin içinde Dünya futbolunun en büyük bir iki isminden birisi olan Cristiano Ronaldo ve Galatasaray var.

İngiltere’nin Manchester United takımında oynayan Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo için her gün yeni bir iddia gündeme geliyor. Kırmızı Şeytanlardan ayrılması beklenen ve hatta nerdeyse kesinleşen tecrübeli futbolcunun yeni adresinin neresi olabileceği ise büyük merak uyandırıyor. Ronaldo’nun talipleri arasına ise sürpriz olarak bir Türkiye takımı daha dahil oldu.

Ancak Cristiano Ronaldo’nun Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek bir takımda forma terletmek istediği biliniyor. Portekizli tecrübeli golcü ile Chelsea, Napoli, Atletico Madrid, Bayern Münih gibi devler ilgilenirken bu listenin içerisinde Galatasaray da dahil oldu.

Bu durum ise bir Türk Twitter kullanıcısının Ronaldo’nun paylaşımının altına ‘’Come to Galatasaray’’ yazması ile başladı. 37 yaşındaki yıldız oyuncu bu atılan tweet’i beğendi ve bunun ardından ülkedeki her futbolseverde bir merak uyandı. Ronaldo’nun Galatasaray’a gelmek istemesi ya da en azından bunu düşünmesi bile bir onur olarak değerlendirildi.

Galatasaray Ronaldo’ya Teklif Götürdü

Türk Twitter kullanıcısının Ronaldo’nun paylaşımının altına ‘’Come to Galatasaray’’ yazması sonrasında 37 yaşındaki yıldız oyuncu bu atılan tweet’i beğendi ve bunun ardından ülkedeki her futbolseverde bir merak uyandı. Ronaldo’nun Galatasaray’a gelmek istemesi ya da en azından bunu düşünmesi bile bir onur olarak değerlendirildi.

Bu gelişme sonrasında Galatasaray’ın Ronaldo ile temasa geçtiği bilgisi yayıldı. Halihazırda kadrosunun orta sahasını Sergio Oliveira, Fredik Midtsjö ve Sergio Oliveira gibi futbolcularla güçlendirmiş olan Galatasaray, hücum hattına destek bulmak için arayışa girmişti.

Hücum hattı arayışı içerisine giren Galatasaray’ın gündemine Ronaldo’yu almış olması tüm Türk futbolseverleri heyecanlandırdı.

Cristiano Ronaldo ise götürülen teklife onur verici bir cevap ile karşılık vermiş. Dünya yıldızının Galatasaray büyük bir kulüp ama Şampiyonlar Ligi’nde olmayan bir takıma gitmem dediği çıkan haberler arasında bulunuyor.

Portekizli yıldızın gün içerisinde sarı kırmızılı bir taraftarın sosyal medyadan kendisine yaptığı bir paylaşımı beğenmesi dikkat çekmişti. Bu hareket sonrası birçok Twitter kullanıcısı Türk, birkaç gün boyunca Ronaldo’un Galatasaray’da olduğu hayalleri kurdu.

Ancak bu durumun en düşünülmeyen tarafı ise şu oluyor ki bonservisi zaten tüm Süper Lig ekiplerinin toplamından para toplansa bile karşılanamaz. Ancak Ronaldo’nun istediği maaşı bile çok az takım karşılayabilir boyutlarda.

Cristiano

Cristiano Ronaldo Kamplara Çalışmadı

Geçen sezon başında İtalya Serie A ekiplerinden Juventus’tan ayrılarak Manchester United’a geri dönen Cristiano Ronaldo, kötü geçmiş olan bir sezonun ardından Şampiyonlar Ligi vizesi alınamayınca takımdan kesin olarak ayrılma kararı aldı.

Manchester United’ın 2022/2023 sezonuna hazırlık kapsamında gittiği Tayland ve Avustralya’daki kamplara katılmayan, İngiltere’deki kamp çalışmalarına da uzun süre gelmeyen Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, geçtiğimiz hafta menajeri olan Jorge Mendes ile kulüp tesislerine gelerek futbolcu ile kulüp arasındaki geleceğiyle ilgili görüşmelerde bulundu. Bu görüşmeler sonrasında Ronaldo Carington’daki tesislerde yapılan çalışmalara katıldı.