Denizlispor Hazırlıklarını Sürdürüyor

Spor Toto 1. Lig’de 14. haftas müsabakasında 19 Kasım Cumartesi günü Saat:13.30’da Ankara Keçiörengücü ile deplasmanda karşı karşıya gelecek olan Altaş Denizlispor’un tecrübeli teknik direktörü Giray Bulak, tek hedeflerinin bu mücadeleyi kazanmak olduğunu ve galibiyet serisi yakalamak için bu maça çıkacaklarını bildirdi. Zorlu karşılaşmanın hazırlıklarına Haluk Ulusoy Tesisleri’nde devam eden yeşil siyahlı takımın teknik patronu Giray Bulak, yaptığı açıklama ile, Ankara Keçiörengücü takımının bilhassa kendi evinde çok daha etkili bir oyun sergilediğine dikkat çekti.

Ankara Keçiörengücü takımının son derece iyi oyunculardan kurulu bir takım olduğunu vurgulayan Denizlispor teknik direktörü Giray Bulak, puan olarak çok güvenli bir noktada olduklarını, kendilerine avantaj elde edebilmek, daha iyi, yüksek moralli çalışabilmek adına, hem şehrin yapısını hem yönetimin, hem taraftarların ve hem de oyuncuların moralini yükseltebilmek için mutlaka bu maçtan iyi bir sonuçla dönmeleri gerektiğini ifade etti. Bu gerçeği bildiklerini ve ona göre hareket edeceklerini de vurgulayan Bulak, bu galibiyete ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.

“Rakiplerimize Yaklaşmamız Lazım”

Hazırlıklarının çok iyi gittiğini belirten tecrübeli teknik adam, takımın başına geçtiği ilk karşılaşmayı kazanarak 3 puan ile başladığını, bu deplasmandan da 3 puanla dönerlerse kendileri için mükemmel olacağını dile getirdi. Ligdeki konumlarının çok geride olduklarını, rakiplerine yaklaşmaları gerektiğini ifade ederek eğer aradaki makası kapatırlarsa çok iyi şeyler yapabileceklerinden emin olduğunu söyledi.

Giray Bulak’a, Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda Şanlıurfaspor ile oynadıkları karşılaşmada cezalı futbolcu oynattıklarından dolayı, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Kararı gereğince hükmen mağlubiyet cezası aldıkları konusunun hatırlatması üzerine tecrübeli teknik direktör Giray Bulak; yaşanan bu şanssızlığın, tüm takımca ortaklaşa üstlenebilecek bir eksiklik olduğunu, profesyonel kulüplere çok da yakışan bir durum olmadığını, ama en azından o takımla ilgilenen ekiplerin ve cezalı olan oyuncunun bunu teknik heyete söylemesi gerektiğini dile getirdi. Takımın bünyesinde bulunan gençleri kazanıp onları kullanmaya çalışırken böyle bir talihsizliğe yakalandıklarını dile getiren Bulak, bir daha böyle bir şanssızlığın yaşanmamasını dilediğini ifade etti.

Takımda Özgüven Eksikliği Var

Öte yandan Denizlispor’un tecrübeli futbolcularından Gökhan Süzen de üst üste aldıkları kötü sonuçlar sebebiyle takımda büyük bir özgüven eksikliği olduğunu dile getirdi. Spor Toto 1. Lig’in 12. haftasında Tuzlaspor’a karşı aldıkları galibiyetle bunu aştıklarına inandığını belirten Gökhan Süzen, zor bir deplasmana gideceklerini, çok diri, futbol oynamayı iyi bilen bir rakiple oynayacaklarını, kendilerinin de iyi olma yolunda ilerlediklerini belirtti.

Tecrübeli futbolcu, her hafta üstüne koyarak gitmeye çalışacaklarını, motivasyonlarının üst seviyede olduğunu, bundan sonra kendilerinden alınabilecek puanın öneminin çok fazla olduğunu dile getirdi.  Mağlup olmamayı da alışkanlık haline getirmeleri gerektiğinin altını çizen Süzen, zorlu bir maç oynayacaklarını, devre arasına kadar alabildikleri tüm puanları almaya çalışacaklarını söyledi.