Erzurumspor Ligde Kalmaya Çalışıyor

Erzurumspor; bugüne kadar TFF 1.Lig’in dişli takımlarından birisi olmayı başardı. Hatta, 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de mücadele etti. Fakat, Süper Lig’de kalıcı olamadı. Erzurumspor; geçtiğimiz sezon da fena olmayan bir performans ortaya koymuştu. Ancak, mavi beyazlı kulüp; bu sezona sıkıntılı bir şekilde başladı.

Maddi sorunlar dolayısıyla verilen transfer yasağı cezası yüzünden zor günler geçirdi. Kadrosunu yalnızca bonservisi elinde olan 1989 doğumlu Zakarya Bergdich ile güçlendirebildi. Bu oyuncunun geçmiş yıllarda da Erzurumspor’da oynadığını dile getirmeliyiz.

Mavi Beyazlı Kulübün İşi Bir Hayli Zor!

Erzurumspor bilhassa kendi sahasında kolay kolay yenilgi almayan bir takım olarak biliniyordu. Hatta, diğer TFF 1.Lig takımlarının Erzurum deplasmanından çok çekindiği aşikar idi. Ancak, transfer yasağı dolayısıyla istediği kadroyu kuramayan Erzurumspor; bu sezon beklentilerin çok uzağında kaldı. Mavi beyazlı takım; şu ana kadar oynamış olduğu 20 maçın yalnızca beşini kazanabildi. Altı beraberlik ve dokuz mağlubiyet ile son derece istikrarsız bir görüntü çizdi. Atmış olduğu 21 gole karşılık olarak kalesinde 30 gol gördü. Her ne kadar gol yollarında pek sorun yaşamasa da bilhassa çok gol yiyerek savunma anlamında sıkıntı yaşadığını ortaya koydu.

Erzurumspor’un iç saha performansı iyi değil! Mavi beyazlı takım; bugüne kadar iç sahada dokuz maça çıktı. Söz konusu maçların sadece üçünü kazanabildi. İki beraberlik ve dört mağlubiyet ile kötü bir görüntü çizdi. Bu maçlarda 10 gol atıp 11 gol yedi. Buna ek olarak, 11 deplasman maçına çıktı. Söz konusu maçların sadece ikisini kazanabildi. Dört beraberlik ve beş mağlubiyet aldı. 11 gol atıp 19 gol yedi.

Erzurumspor; 20 maçta elde ettiği 18 puan ile 15. sırada yer alıyor. Söz konusu performansını devam ettirdiği takdirde rakiplerinin alacağı sonuçlara bağlı olarak kendisini küme düşme hattında bulabilir. Bilhassa ligin son haftalarına doğru Tuzlaspor, Altay, Erzurumspor ve Altınordu arasında küme düşmemek adına çok ciddi bir rekabetin olacağı aşikar! Erzurumspor; bu düellodan çıkmak adına çok daha iyi performans göstermek zorunda!

Eren Tozlu Erzurumspor’u Ligde Tutmak Adına Elinden Geleni Yapıyor

Takdir edersiniz ki, TFF 1.Lig’de her zaman deneyimli oyuncular iz bırakırlar. Bilhassa otuz yaş üzeri futbolcuların gol yollarında daha etkili oldukları aşikardır. Son derece kısıtlı bir kadrosu olan Erzurumspor’un bu sezonki tek şansı Eren Tozlu! 1990 doğumlu oyuncu; 2021 – 2022 sezonundan bu yana Erzurumspor formasını giyiyor. Bu sezon; 18 maçta sahada bin 604 dakika kaldı. Rakip filelere sekiz gol göndermeyi başardı. Bunun yanı sıra, iki de asist yaptı.

Erzurumspor’un kadrosunda yer alan bir diğer isim Aaron Olanare beklentilerin gerisinde kaldı. 1994 doğumlu oyuncu; 18 maçta bin 435 dakika süre aldı. Dört gol atıp iki asist yapabildi.