Fenerbahçe Miha Zajc’a Son Teklifini İletecek

Sarı laciverti takım Fenerbahçr bu sezon uzun süre sonra çok bekledikleri süper lig şampiyonluğuna çok yakınlar. Lider sarı kırmızılı takım Galatasaray ın hemen ensesinde takiplerini sürdürüyorlar.

Süper Lig’de zirve yarışını sürdüren sarı lacivertli takım Fenerbahçe, son olarak kendi sahasında kümede kalma yarısı içinde olan İstanbulspor ile 3 – 3 berabere kaldı ve kritik 2 puanı bırakmışlardı.

Bu hafta ise zorlu Sivasspor maçı hazırlıklarına da bir yandan devam eden sarı lacivertli takım da gözler aslında Beşiktaş ile Galatasaray arasında ki derbi de olacak.

Bir yandan şampiyonluk yarışı için de rakibini takip etmeye devam eden sarı lacivertlikler bir yandan da sezon sonun gelirken iç ve dış transfer de kadrosunu güçlendirmek için çalışmalara devam ediyorlar.

Dış transfer de listesini hazırlayarak görüşmelere devam eden Fenerbahçe içi transfer de ise sözleşmesinin sonuna gelen ve takımdan kalmasını istediği oyuncuları ile de bire birer görüşerek yeni sözleşme detayları üzerinde anlaşamaya çalışıyorlar.

Sarı lacivertli takım da sezon sonun da sözleşmesi bitecek ve takım da kalmasını istenen oyunculardan olan Sloven orta saha oyuncusu Miha Zajc, yeni mukavele için kulübü ile görüşmelere başladılar. 28 yaşındaki Sloven orta saha Miha Zajc ile görüşmelere devam eden sarı lacivertli takım da oyuncundan henüz olumlu bir geri dönüş alamadılar.

Miha Zajc ile görüşmeler de olumlu bir ilerleme ve geri dönüş alamayan sarı lacivertli takım son teklif olarak Sloven oyuncunun önüne sözleşmeyi koyarak rest çekecekler. Yapılan teklifi kabul etmesi halinde Miha Zajc 2 yıllık bir sözleşme imzalanarak yola devam edilecek.

TEKLİFİ KABUL ETMEMESİNİN ARKASINDA BAŞKA BİR NEDEN VAR

28 yaşındaki Sloven orta saha Miha Zajc sarı lacivertli takım ile sezon sonunda bitecek olan sözleşmesi nedeni ile bir türlü yenilemeye yaklaşmıyor.

Yeni sözleşme konusunda sarı lacivertli takımı uğraştırmaya devam eden Sloven oyuncu için Fenerbahçe li yöneticilerin de artık sabrı taşmak üzere.

Miha Zajc, Portekizli Teknik Direktör Jorge Jesus’un takımın başına gelmesiyle birlikte ilk 11’deki yerini yavaş yavaş kaybetmeye başladıktan sonra teknik adam ile arası da açılmaya başladı. Jesus’un birçok maçta şans vermediği Miha Zajc kulübüne bundan dolayı böyle bir rest çektiği söyleniyor.

SÜPER LİG’ DE İLGİLENEN KULÜPLER VAR

Sözleşmesi biteceği için kariyerine de başka bir takım da devam etmeyi de düşünene Sloven oyuncu İtalya’dan tekliflerin olduğu gibi Beşiktaş’ın ilgisinin devam ettiği de ifade ediliyor.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ın süreci yakından takip ettiği Sloven oyuncu için menajeri ile nabız yoklarken sezon sonuna doğru karar verilmesi bekleniyor.

Fenerbahçe ile ayrılmayı kafaya koyan Miha Zajc büyük olasılık ile kulüpten ayrılarak Beşiktaş veya İtalya ‘ da orta sıra takımlarına transfer olması yüksek bir ihtimal.