Gençlerbirliği 21 Gün Arada Çalışacak

Spor Toto 1. Lig’de çok kritik bir periyoda girecek olan Gençlerbirliği, mini devre arası kampı yapma fırsatını kar yağışıyla buldu.

Kırmızı siyahlı Ankara temsilcimiz, teknik direktörü Metin Diyadin önderliğinde Spor Toto 1. Lig’de çok kritik bir durumda bulunuyor.

Gençlerbirliği, geri kalan sezonda hanesine 33 puan yazdırabildi. Bu süreçte 10 galibiyet 3 beraberlik ve 13 mağlubiyet alan takımımız, Spor Toto 1. Lig’de en az beraberlik alan ekip olarak öne çıkıyor.

Bu sezon ya tamam ya devam anlayışıyla oynayan Al Karalar, belki de bu yüzden haddinden fazla mağlubiyet aldı.

Gençlerbirliği Çalışacak Çok Zaman Buldu

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda son olarak Ankara Eryaman Stadyumu’nda Balıkesirspor’u ağırlayan Gençlerbirliği, zayıf rakibini 2 – 0’lık skorla geçmeyi başarmıştı.

Bu galibiyetle birlikte 2 haftalık galip gelememe serisine son veren kırmızı siyahlı takımımız moral bulmuştu. Teknik direktör Metin Diyadin ve ekibi de bu sonuçtan ayrıca memnun olmuşlardı. Çünkü takım, Balıkesirspor maçından sonra Spor Toto 1. Lig 28’inci haftayı bay geçecekti.

Bu da teknik ekip için taktik ve fiziksel çalışmaları yapmak adına daha fazla zaman demekti. Bu zamanı avantaja çevirmek isteyen teknik direktör Metin Diyadin önderliğindeki ekip, hafta boyunca çalışmalarını yaparak eksikliklerini gidermeye çalıştı.

Gençlerbirliği normal şartlar altında bu hafta çok kritik bir maça çıkacaktı. Bu maçın kritik olmasının birincil sebebi takımın puan sıralamasındaki yeri idi. Öyle ki rakip Kocaelispor ile aradaki puan farkı sadece 1’di ve bu maçta alınan skor sıralamayı doğrudan etkileyecekti.

Teknik direktör Metin Diyadin ve öğrencileri, bu maçı kazanıp son haftalara küme düşme korkusu yaşamadan girmeyi planlıyorlardı. Bu yönde bay haftasını da iyi değerlendiren Gençlerbirliği için bir haber de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından geldi.

Kar Alarmı Verildi

gençlerbirliği

Türkiye Cumhuriyeti Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz haftadan beri ülkenin geneline kar uyarısı yapıyor.

Sibirya üzerinden ülkemize gelecek olan Ayber kar fırtınasının özellikle Marmara Bölgesi ve İstanbul başta olmak üzere tüm yurdu etkilemesi bekleniyor.

Bu yönde hem İstanbul Valiliği hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tedbir planlarını hayata geçirmeye çalışıyorlar. 4 gün sürmesi beklenen bu şiddetli fırtına sebebiyle birçok devlet kurumu personellerine izin verirken, bazı illerde de okullar tatil edildi.

İstanbul giriş çıkışları tır ve ağır vasıtalara yasaklandı. Yol açma çalışmaları yapacak ekipler hazırlandı.

Hal böyle olunca Türkiye Futbol Federasyonu da yolculuklarda ve maçlarda herhangi bir can ve mal kaybının önüne geçmek için üzerine düşen tedbiri aldı.

Buna göre Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamayla Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig, BAL Ligi ve Kadınlar Futbol Ligi karşılaşmaları önümüzdeki haftaya ötelendi.

Bu da Ankara temsilcimizin, bay geçtiği haftayı da hesaba katarsak, tam 21 günlük mini bir kamp döneminden geçeceğini işaret etti.

Umuyoruz takımımız bu sürede çok daha fazla güçlenir ve maçlar başladığında rakiplerini bir bir devirir!