Gençlerbirliği Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u Ağırlıyor

Bu sezonun genelinde beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Gençlerbirliği bu nedenle küme düşme korkusu yaşamaya devam ediyor. Kırmızı Siyahlı takım her ne kadar son haftalarda form grafiğini toparlar gibi olduysa da bir mağlubiyet bile Metin Diyadin’in takımının tedirginliğini arttırıyor. Nitekim 35’inci haftada Denizlispor karşısında aldığı mağlubiyetle ateş hattının sıcaklığını bir kez daha hissetmeye başlayan Kırmızı Kara, ligin 36’ıncı haftasında oynanacak müsabakada Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u konuk ediyor.

Her Maç Final

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Gençlerbirliği, bu nedenle küme düşme korkusu yaşamaktan kurtulamadığı bir dönem yaşıyor ve takım ligin son maçına kadar da bu korkuyu yaşayacak gibi görünüyor.

Son haftalarda bir kez daha istikrarını kaybeden Kırmızı Kara, bu döneme kadar topladığı puanlarla aslında orta sıralara kadar tırmanmayı başarmıştı. Ancak alttaki takımların üstteki takımlara çelme takmasıyla birlikte kümede kalma baremi yükseldi ve bu durum Başkent temsilcisi adına da sıkıntı yarattı.

Nitekim 35’inci haftada oynanan Denizlispor maçından alınan mağlubiyet Metin Diyadin’in takımını bir kez daha tedirginliğe sürüklemiş durumda. 36’ıncı haftada alt sıralarda yer alan takımların birbirleriyle karşılaşacağı maçlar oynanacak ancak Gençlerbirliği Süper Lig talibi ekiplerden biri olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u konuk edecek.

Bu noktada en çok tedirginlik yaratan konulardan birisi konuk ekibin güncel formu. Bir dönem ciddi bir bunalım yaşayan Mavi Beyazlı takım Muzaffer Bilazer yönetiminde toparlanmayı başardı ve tekrardan kendisine yakışan işler çıkardı.

Bu müsabaka öncesinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un 57 puanı bulunuyor. Erzurum temsilcisi 4’üncü sırada oturuyor ve normal sezonu en iyi noktada bitirmeyi hedefliyor. Gençlerbirliği ise 42 puana sahip ve 13’üncü sırada yer alıyor.

İki takımın sezonun ilk yarısında Erzurum’da oynadıkları müsabaka ev sahibi ekibin net oyunu ve 2-0’lık galibiyetiyle sonuçlanmıştı. Geçen sezon her ikisi de Süper Lig’de mücadele eden takımın TFF 1.Lig’deki ikinci randevusu 8 Mayıs Pazar günü saat 16’da başlayacak.

Bu maçtan çıkacak sonucun Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına neyi değiştireceği bilinmez ama Gençlerbirliği’nin kaderini belirleyeceği kesin.

3 Puandan Fazlası

Zira 36’ıncı haftada Denizlispor ile Menemenspor, Altınordu ile de Kocaelispor karşı karşıya gelecekler. Küme düşme hattının ilgilisi takımların birbirleriyle karşılaşacağı haftada Gençlerbirliği eğer galibiyeti kapabilirse takım kümede kalmak adına çok kritik bir eşiği atlamış olacak.

Aksi senaryoda ise Kırmızı Kara tehlike çanlarını çok daha yakından duymaya başlayacak. Tüm taraftarlar bu konuyla alakalı tedirginlik yaşıyor olsalar da Bandırmaspor karşısında gösterilen performans Gençlerbirliği oyuncuları adına olumlu bir referans.

Bu noktada takım neyi doğru yaptıysa bu maçta da aynısını yapmayı başarabilmeli ve kendisini galibiyete götürecek formülü maçın içinde bulup bu formülü uygulamaya geçirmeli.