Gençlerbirliği Denizlispor Deplasmanında

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarılı performans sayesinde kümede kalma tehlikesini bir nebze azaltan Gençlerbirliği, bununla birlikte bu riski olabildiğince ortadan kaldırmayı hedefliyor. Kırmızı Kara ligin 34’üncü haftasında aldığı Bandırmaspor galibiyetinin moraliyle çıkacağı maçta 35’inci haftada Denizlispor’a konuk oluyor. Son haftaların formda takımlarının mücadele gücü düşünüldüğünde futbolseverleri oldukça keyifli bir maç bekliyor olabilir.

Takımın Morali Yerinde

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemler geçiren Gençlerbirliği, buna rağmen ligin son düzlüğünde toparlanmayı başardı ve aldığı puanlar sayesinde gerçekten çekindiği küme düşme tehlikesini belirli bir oranda atlattı.

Ancak Kırmızı Kara hiçbir şeyi garantilemiş değil ve takım her an kendisini küme düşme hattında bulabileceği konusundaki tehlikenin farkında. Hâl böyle olunca da geriye kalan tüm maçların maksimum odaklanmayla oynanması gerektiği ortaya çıkıyor.

Ligin 34’üncü haftasında kendi sahasında oynadığı maçta Süper Lig talibi Bandırmaspor’u 2-0’lık skor ve net bir oyunla geçmeyi başaran Metin Diyadin’in takımı, 35’inci haftada en az Bandırma temsilcisi karşısında oynanan maç kadar zorlu bir maça çıkıyor.

Ligin kümede kalma mücadelesi veren ekiplerinden Denizlispor’un misafiri olan Gençlerbirliği, bu maçtan da galibiyetle ayrılarak ateş hattıyla arasına mesafe koymayı hedefliyor. Bununla birlikte Denizli temsilcisinin de galibiyete olan ihtiyacı ve her iki takımın da mücadele kapasitesi düşünüldüğünde futbolseverleri keyifli bir maç bekliyor.

Bu müsabaka öncesinde Gençlerbirliği 42 puanla 11’inci sırada yer alırken, 39 puanı bulunan Denizlispor 15’inci sırada oturuyor. İki takım arasında sezonun ilk yarısında Ankara’da oynanan müsabaka 1-0 Gençlerbirliği üstünlüğüyle sona ermişti.

Bu bağlamda küme düşme hattını ve iki takımın da kaderini belirlemesi oldukça mümkün olan bu zorlu müsabaka 1 Mayıs Pazar günü saat 16’da başlayacak. Ligin geriye kalan tüm maçları aynı gün ve aynı saatlerde oynanacak.

SPOR TOTO 1. LİG’İN 20. HAFTASINDA EYÜPSPOR, SAHASINDA GENÇLERBİRLİĞİ’Nİ 1-0 MAĞLUP ETTİ. (GÖKHAN KILINÇER/İSTANBUL-İHA) Spor Toto 1. Lig’in 20. haftasında Eyüpspor, sahasında Gençlerbirliği’ni 1-0 mağlup etti.

90 Dakika Mücadele

Gençlerbirliği ile Denizlispor arasında oynanacak mücadeleyle alakalı olarak her iki takımın da bu maçın futbolun klişe deyimiyle 3 ihtimalli bir maç şeklinde nitelendirilebileceğinin farkında olduğunu belirtmek gerek.

Zira Gençlerbirliği gerçekten son dönemde futboluna kalite ekledi. Denizlispor da Mesut Bakkal yönetiminde gerçekten çok önemli maçlarda çok önemli sonuçlarla ayrıldı ancak takım zaman zaman dağılabiliyor.

Bununla birlikte Yeşil Siyahlı takım özellikle kendi sahasında 90 dakika boyunca kora kor mücadele etmekten sakınmıyor. Bu bağlamda Gençlerbirliği’nin maç içerisinde avantajlı bir skor elde etmesi durumunda dahi rehavete kapılmaması oldukça kritik.

Zira bu rehavete kapılan birçok takım Denizli temsilcisi tarafından cezalandırıldı ve Gençlerbirliği’nin geriye kalan maçları da düşünüldüğünde bu maçtan bu şekilde bir puan kaybıyla ayrılmaya tahammülü olmayabilir.

Bu bağlamda oldukça kritik bir önem taşıyan Denizlispor-Gençlerbirliği mücadelesi hangi taraf adına olumlu biter bunu maç başlamadan kestirmek zor ancak keyif vaat ettiği kesin.