GENÇLERBİRLİĞİ DÜŞME TEHLİKESİNE KARŞI 3 PUAN PEŞİNDE

Süper Lig’in 21. haftasında Gençlerbirliği kendi sahasında, evinde Karadenizli takım Trabzonspor’u ağırlayacak. Maç bugün, 23 Ocak Cumartesi günü saat 16.00’da soğuk Ankara ayazında oynanacak. Gençlerbirliği kötü giden durumunu bu maç ile sonlandırmak istiyor. Alacağı 3 puan Ankaralı takım Gençlerbirliği’ni oldukça rahatalatacak.

21. haftada oynanacak olan karşılaşmanın hakemi Mustafa Öğretmenoğlu olacak. Öğretmenoğlu’nun yardımcıları ise, Esat sancaktar, Samet Çiçek ve maçın dördüncü hakemi ise Alper Çetin olacak.

Gençlerbirliği ve Trabzonspor arasında bugüne kadar 83 resmi maç oynandı. Bu 83 maçın 46’sını Trabzonspor, 14 tanesini de Gençlerbirliği galibiyeti göğüsleyerek sahadan ayrıldı. Kalan 23 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı. Bu maçlarda ankaralı takım kırmızı karalar 76 kez Trabzonspor’un kalesini havalandırdı. Trabzonspor ise 158 kez Gençlerbirliği’nin kalesini havalandırdı.

GENÇLERBİRLİĞİ RAHAT BİR NEFES ALMAK İSTİYOR

Geçen sezon yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle Süper Lig apar topar bitirilmişti. Her sezon elenmesi gereken 2 takım Süper Lig’den elenmediği için bu sene 4 takım birden elenecek. Gençlerbirliği‘de bu elenecek olan 4 takım arasında şu an yer alıyor. 19 puanda ve 18. sırada yer alıyor.

Trabzonspor karşısında alacağı galibiyet ve 3 puan onu tehlikeli bölgeden uzaklaştıracak ve rahat bir nefes aldıracak. Ankaralı ekip Gençlerbirliği rahat bir nefes almak için tüm hazırlıklarını tamamladı ve bu maça hazır. Rakibi Karadenizli ekip Trabzonspor iyi bir çıkış yakaladı ve zorlu bir rakip fakat Gençlerbirliği sahada çıktığı zaman varını yoğunu ortaya koyarak maçı kazanarak ayrılma planında ter dökecek.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

GENÇLERBİRLİĞİ:JOHANSSON, HALİL, OLİVEİRA, SONER, TOURE, İLKER, MENDOZA, SAMİ, POLOMAT, MURAT

TRABZONSPOR: UĞURCAN, SERKAN, HUGO, EDGAR, MARLON, BERAT, A. PARMAK, FLAVIO, EKUBAN, NWAKAEME, DJANINY

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Süper Lig’in 21. haftasında Gençlerbirliği ve Trabzonspor karşılaşması oynanacak. Maç Gençlerbirliği’nin ev sahipliğinde Ankara Eryaman Stadı’nda oynanacak. Maçın hakemi Mustafa Öğretmenoğlu olacak. Öğretmenoğlu’nun yardımcıları ise, Esat sancaktar, Samet Çiçek ve maçın dördüncü hakemi ise Alper Çetin olacak. Mustafa Öğretmenoğlu 90 dakikalık heyecanlı maçın başlama düdüğünü çalacak.

maç bugün, 23 Ocak Cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak. Karşılaşmayı canlı olarak kendi saatinde beIN Sports HD 1 kanalından izleyebilirsiniz.