Gençlerbirliği Hazırlık Maçını Kazandı

Sezonun ikinci yarısında aldığı 3 mağlubiyet ile birlikte Süper Lig’e geri dönme hedefi sekteye uğrayan Gençlerbirliği, sezonun geri kalanında alabileceği en iyi sonuçlara ulaşabilmek için hazırlıklarına devam ediyor. Lige verilen ara sona erdikten sonra Başkent Derbisi’nde Ankaragücü’nü ağırlayacak olan Kırmızı Kara, Antalya’daki kampının son günlerinde Bulgar temsilcisi Levski Sofia ile bir hazırlık maçı yaptı ve sahadan 1-0’lık sonuçla galip ayrılmayı başardı.

Kırmızı Kara Toparlanıyor

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra bu sezon TFF 1.Lig’de şampiyonluk mücadelesinin içerisinde yer almayı hedefleyen ancak hedeflerinden uzak kalarak ciddi bir krizin içine giren Gençlerbirliği, sezonun geri kalanında durumu telafi etmek istiyor.

Kırmızı Kara, istifası kabul edilmeyen ve takımın başında kalan Teknik Direktör Metin Diyadin yönetiminde Antalya’da kamp yapmaya devam ederken, sezonun geri kalanında oynanacak maçlara dair hazırlıklar çift antrenmanlarla sürüyor.

Lige verilen milli ara sona erdikten sonra kendi sahasında ezeli rakibi Ankaragücü’nü konuk edecek olan Gençlerbirliği, bu sonuçla birlikte tekrardan yükselişe geçmek niyetinde. Antalya’da kamp yapan birçok takımdan birisi olan ve burada kamp yapan Levski Sofya ile bir hazırlık maçı tertip eden Gençlerbirliği, sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrılmayı başardı.

Metin Diyadin’in Ankaragücü maçı öncesinde tüm oyuncularını denediği ve son form durumlarını gözlemlediği maçta ilk yarıda gol sesi çıkmazken, ikinci yarıda 71’inci dakikada oluşan penaltı pozisyonunda topun başına geçen İlker Karakaş, takımı adına tek golü atan oyuncu oldu.

Genel olarak ortada geçtiği belirtilen ve ikinci yarıda daha iyi bir Gençlerbirliği görüntüsünün sergilendiğine dikkat çekilen hazırlık maçında iki takımın hocası da oyuncularının son durumlarını test etmiş oldu.

Veren El Alan El

Gençlerbirliği’nin hazırlık maçından galip ayrılmasındaki en değerli ve önemli detay, takımın galibiyet golünü atan İlker Karakaş’ın geçtiğimiz haftaya kadar kadro dışı bırakılan bir oyuncu olması.

Kırmızı Kara, ne yazık ki borçlar nedeniyle takıma getirilen transfer yasağını kaldırabilecek maddi güçte değil ve bu nedenle eldeki kadronun en verimli şekilde kullanılması gerekiyor.

Bu doğrultuda iki oyuncusunu affederek takıma geri ekleyen Gençlerbirliği, hem takım içerisindeki morali ve kaynaşmayı arttıracak bir karar almış oldu hem de İlker Karakaş’ın attığı tek golle aldığı galibiyet sayesinde moral buldu.

Zaten oldukça yıpranmış bir takım olan ve hocanın istifasıyla daha da yıpranan Gençlerbirliği’nde bu kararın kesinlikle takdir edilmesi gerekir. Kırmızı Kara en azından işleri daha çok yoluna koyana kadar elindeki tüm oyunculardan mümkün olduğunca faydalanmalı.

Ataların da dediği gibi veren el alan elden üstündür ve Gençlerbirliği’nin İlker Karakaş’a ve Rahmetullah Berişbek’e verdiği şansın değerlendirilememesi durumundan zararlı çıkacak olan da Gençlerbirliği değil adı geçen 2 oyuncu olur.

100 yıllık çınar, her zaman örnek olmaya devam etmeli.