Gençlerbirliği Her Maçta Dikkat Etmeli

Teknik direktörü Metin Diyadin önderliğindeki Başkent temsilcimiz Gençlerbirliği Spor Toto 1. Lig’in son haftalarında düşme korkusu yaşamadan ilerlemek istiyor.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu, Başkent’in kırmızı karalı ekibi için hayli istikrarsız geçti. Saha dışında teknik direktör konusunda istikrarı sağlayarak bu alanda belki de Türkiye liglerindeki nadir örneklerden biri olmayı başaran Gençlerbirliği, ne yazık ki bunu saha içi sonuçlarına yansıtamadı.

Fırtına Esti Gençler Yükseldi

gençlerbirliği

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu aslında kırmızı siyahlı takımımız açısından kötü başlayıp çok güzel ilerlemişti.

Bu sezonun başında teknik direktör Metin Diyadin önderliğinde çıktığı ilk 3 maçta galibiyet göremeyen kırmızı karalı takımımız Gençlerbirliği, sırasıyla Adanaspor ile berabere kalmış, Manisa Futbol Kulübü ve MKE Ankaragücü’ne ise mağlup olmuştu.

Bu sürecin ardından neyse ki kayıplar uzun vadeye yayılmamıştı.

İlerleyen haftalarda takımın birbirine adapte olması ve fiziksel durumun giderek yükselmesiyle birlikte art arda birçok iyi sonuç alınmıştı. Öyle ki Gençlerbirliği, 15 Eylül 2021’de başladığı namağlup serisini 31 Ekim 2021’e kadar sürdürmüştü.

Bu süreç zarfında Altınordu, Beypiliç Boluspor, Balıkesirspor ve Kocaelispor mağlup edilmiş, Yılport Samsunspor deplasmanından ise 1 puanla dönülmüştü.

Kırmızı siyahlı fırtınanın esip gürlediği bu süreçte takım lig sıralamasında da yükselmiş ve play off potasının içinde yer alarak iddiasını ortaya koymuştu.

Ne var ki sonraki haftalarda bu fırtına yerini istikrarsızlık rüzgarlarına bırakacak ve kırmızı karalı takımımız düşüş yaşayacaktı.

Gençlerbirliği Her Yeni Adımda Dikkat Etmeli

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda şu ana kadar 27 maç geride kaldı. Bu 27 karşılaşmanın 14’ünden puan çıkarmayı başaran Gençlerbirliği, 13 mağlubiyetle de maçlardan eli boş döndü.

14 maçın 10’unda 3 puanı alan taraf teknik direktör Metin Diyadin ve öğrencileri oldu. Bu 30 puanlık sürece 4 tane de beraberlik ekleyen takım, hanesine toplamda 34 puan yazdırdı.

Alınan bu 34 puan elbette sezon başı konulan hedeflerin çok uzağında kalındığını gösteriyor. Zira bu puan Ankara temsilcimiz Gençlerbirliği takımını, Spor Toto 1. Lig puan sıralamasında 14’üncü basamakta konumlandırıyor. Yani teknik direktör Metin Diyadin ve öğrencileri, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun son düzlüğüne tehlike bölgesine yakın bir şekilde giriyor.

Gençlerbirliği’nin şu anda tehlike bölgesi olarak nitelendirdiğimiz küme düşme hattıyla arasında sadece 3 puan var. Spor Toto 1. Lig puan tablosunda küme düşme hattının en üst sırasında bulunan Altınordu’nun 31 puanı olduğunu düşünürsek, kırmızı siyahlı takımımız için ölüm kalım haftaları başlıyor.

Elbette hiç kimse Türk futbolunun en önemli markalarından biri olmuş Gençlerbirliği’nin kötü bir senaryoyla karşı karşıya kaldığını görmek istemiyor. Buna karşın eğer teknik direktör Metin Diyadin ve öğrencileri dikkatli davranmazlarsa, kalan haftalarda Spor Toto 1. Lig’de her şeyin olabileceğini sıkça tecrübe etti.

Hata ve dikkatsizlik kaldırmayan bir oyun olan futbolda, Gençlerbirliği’nin tüm şanslarını sonuna kadar kullanıp bu süreci başarıyla atlatacağına dair güvenim tam.