GENÇLERBİRLİĞİ İLK PUANINI BERABERLİKLE ALDI

TFF 1. Lig’de 2021-22 sezonunun ikinci haftasında Adanaspor ile karşı karşıya geldi. Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda oynanan ve hakem Furkan Aksuoğlu’nun yönettiği karşılaşma golsüz beraberlikle tamamladı. Gençlerbirliği, bu sonuçla 2021-22 sezonundaki ilk puanını aldı.

Özet

Düşük tempoda başlayan maç, ilk yarının ortalarında doğru hızlandı. Bu dönemde baskı kuran Adanaspor, golü bulamadı. İlk yarının son bölümlerinde baskıyı artıran ve rakip yarı alanda daha çok görünen Gençlerbirliği de kurduğu baskı sonucunda golü bulamadı. Adanaspor, ilk yarının son dakikalarında baskı kuran taraf oldu ancak ilk yarıda gol sesi çıkmadı.

Maçın ikinci yarısı da ilk yarıya benzer bir gidişat izledi. Önce Adanaspor, sonra Gençlerbirliği baskı kurdu ancak gol sesi çıkmadı ve iki takım da birer puana razı oldu.

Gençlerbirliği, TFF 1. Lig’in üçüncü haftasında 29 Ağustos’ta Manisa Futbol Kulübü’nü konuk edecek.

Kadrolar

Fırat Gül yönetimindeki ev sahibi ekip Adanaspor, maça kalede Burak Çapkınoğlu, defansta Isaac Donkor, Evren Korkmaz ve Rüştü Hanlı, orta alanda Hifsullah İsmail Erdoğan, Uğurcan Yazğılı, Celil Yğksel ve Kadir Keleş, ileri uçta ise Samed Kaya, Serdar Özkan ve Ognjen Ozegovic on biriyle başladı.

Adanaspor, maçın ilk yarısı tamamlamadan zorunlu bir oyuncu değişikliği yaptı. Sakatlık geçiren Serdar Özkan, yerini Samuel Tetteh’e bıraktı. Ev sahibi ekipte 70. Dakikada Uğurcan Yazğılı’nın yerine Thomas Bruns, 85. Dakikada Samed Kaya’nın yerine Ahmethan Köse ve Kadir Keleş’in yerine Yohan Roce oyuna dahil oldu.

Adanaspor’da 18. Dakikada Isaac Donkor ve 74. Dakikada Evren Korkmaz sarı kart gördü.

Metin Diyadin yönetimindeki Gençlerbirliği ise maça kalede Ramazan Köse, defansta Kerem Can Akyüz, Mert Kula, Arda Kızıldağ ve Metehan Mert, orta alanda Rahmetullah Berişbek, Dmytro Grechyshkin ve Aaron Tshiobla, ileri uçta ise Kazenga LuaLua, Kerim Avcı ve Sandro Lima on biriyle başladı.

Kırmızı siyahlı ekipte sakatlık geçiren Arda Kızıldağ, maçın 58. Dakikasında yerini Barış Alıcı’ya bıraktı. Gençlerbirliği’nde 81. Dakikada Kerim Avcı’nın yerine Serdarcan Eralp ve 87. Dakikada Sandro Lima’nın yerine İlker Karakaş oyuna dahil oldu.

Gençlerbirliği’nden Kerem Can Akyüz, maçın 18. Dakikasında sarı kart gördü.