GENÇLERBİRLİĞİ SAHASINDA 1-3 YENİLDİ

Süper Lig’in 19. hafta açılış maçı Ankara’da Gençlerbirliği ve Fatih Karagümrük arasında gerçekleşti. Gençlerbirliği kendi sahasında rakibi Fatih Karagümrük’ü ağırladı. Gençlerbirliği maçta istediği performansı bulamadı ve misafir takım Fatih Karagümrük!e ne yazık ki 3-1 yenildi. Gençlerbirliği’nin tek golü oldu maç sırasında ve o golü de penaltı vuruşu ile Robert Piris kaydetti.

GENÇLERBİRLİĞİ 19 PUANDA KALDI

Ankaralı takım Gençlerbirliği Süper Lig puanını bir türlü istediği yüksek performansa ve puana ulaşamayan ekip 19 puanda takılı kaldı. Son haftalarda yaşadığı performans düşüklüğü ile istediğini elde edemeyen Gençlerbirliği kendi sahasında oynayacağı maç için daha umutlu ve istekliydi.

Süper Lig’in 19. hafta açılış maçı Ankara’da Gençlerbirliği’nin ev sahipliğinde başladı. Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final elemeleri nedeniyle lige kısa bir ara verilmişti. Açılış maçında Gençlerbirliği kendi sahasında Fatih Karagümrük’ü ağırladı. Maç 3-1 misafir takım F. Karagümrük‘ün üstünlüğü ile tamamlandı.

Ankaralı takım aldığı bu galibiyet ile sahadan oldukça üzgün ve morali düşük bir şekilde ayrıldı. Maçta kalesini tam koruyamayan Gençlerbirliği rakip takımın, misafir ettiği takımın kalesini sadece bir kez havalandırabildi. Maç için tüm hazırlıklarını tamamlamış olan Ankaralı ekip karşılaşmada umduğunu bulamadı.

MAÇIN DETAYLARI

Bugün, 15 Ocak Cuma günü Ankara Eryaman Stadı’nda oynanan Gençlerbirliği – Fatih Karagümrük maçı 3-1 misafir takımın üstünlüğü ile bitti. Konuk ekip maçta daha baskın bir performans sergiledi. Ev sahibi takım Gençlerbirliği gollerin önüne geçemedi ve ne yazık ki kalesini istediği gibi koruyamadı. Maçın golleri ise şu şekilde;

Maçın ilk yarısında, 22. dakikada ilk gol misafir takım Fatih Karagümrük’ten geldi. Penaltı vuruşu hakkı kazanan Fatih Karagümrük Lucas Biglia’nın vuruşu ile ilk golü kaydetti ve maç 0-1 oldu. 36. dakikada Alassane Ndao’nun golü ile skor 0-2 oldu. İlk yarı bu şekilde tamamladı.

Her iki takımda soyunma odalarına giderken kırmızı kara Gençlerbirliği’nin aslında tek bir soru vardı, eşitliği nasıl sağlayacağız. İkinci yarıya daha baskın ve performansı yüksek bir oyunla başlamak isteyen ev sahibi takım umduğunu bulamadı.  

Maçın 74. dakikasında Robert Piris‘in penaltı vuruşu ile Gençlerbirliği skoru 1-2 yaptı. O golden sonra Gençlerbirliği’nin berberlik için tek bir gole daha ihtiyacı vardı. O golü atmak için daha da bastırdı fakat yanıt bulamadı. Fatih Karagümrük maçında 88. dakikada Artur Sobiech’in vuruşu ile skoru 1-3 yaptı.

Maçın o dakikasından sonra başka bir gol olmadığı için karşılaşma 1-3 Fatih Karagümrük’ün üstünlüğü ile bitti. Gençlerbirliği Süper Lig sıralamasında 19 puanda yarışa devam ediyor.