Gençlerbirliği Sandro Lima’yı Kaybetti

Gençlerbirliği; Ankara’nın tartışmasız en başarılı kulüplerinden birisi! Kırmızı siyahlı takım; bilhassa 90’lı yıllarda Süper Lig’e damga vurdu. Son olarak, 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de seyircisi ile buluştu. Fakat, söz konusu sezonu son dört içerisinde bitirdi. Bu yüzden, 2021 – 2022 sezonunda TFF 1.Lig’de yer aldı. Gençlerbirliği; bu sezonu kötü geçirmesinden mütevellit önümüzdeki sezon da TFF 1.Lig’de mücadele edecek ve bunu Sandro Lima olmadan yapmak zorunda.

Kırmızı siyahlı takım; tıpkı diğer TFF 1.Lig ekipleri gibi ciddi maddi sıkıntılar ile boğuşuyor. Kulübün transfer yapması kolay değil! Bunun yanı sıra, sözleşmesi biten oyuncular da birer birer takımdan ayrılıyorlar. Gelin, Gençlerbirliği’nin transferdeki durumuna yakından bakalım!

Sandro 1

Sandro Lima Güney Kore’ye Transfer Oldu

Gençlerbirliği’nin kadrosundaki en önemli oyuncuların başında Sandro Lima geliyor. 1990 doğumlu Brezilyalı futbolcu; 1 Şubat 2021 tarihinde Gençlerbirliği’ne transfer oldu. Oyuncu ile 30 Haziran 2022 tarihine dek sözleşme imzalandı. Sandro Lima; geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de toplam 31 maçta forma şansı buldu. Bu maçlarda sahada 2 bin 561 dakika kalarak takımın en çok süre alan ismi oldu. Atmış olduğu 13 gol ile hem TFF 1.Lig’in hem de takımının en golcü isimlerinden birisi olmayı başardı. 13 golün yanı sıra altı asist yaparak da fark yarattı. Takım oyunu için ideal bir oyuncu olduğunu ispat etti.

Sandro Lima; geçtiğimiz sezonki performansının yanı sıra 2020 – 2021 sezonunun ikinci yarısında da göze hoş gelen bir futbol sergilemişti. Gençlerbirliği; daha önce de ifade ettiğimiz gibi 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de mücadele etmişti. Sandro Lima; devre arasında katıldığı Ankara kulübünde 16 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 294 dakika kaldı. Alışma dönemi geçirdi. Bu yüzden, 2020 – 2021 sezonunun ikinci yarısında yalnızca iki gol atıp iki asist yapabildi.

Sandro Lima; ilerleyen yaşına rağmen ortaya koyduğu performans ile farklı kulüplerin de dikkatini çekti. Oyuncuya Süper Lig ve TFF 1.Lig kulüpleri de talip oldu. Bunun yanı sıra, Brezilyalı oyuncuların uğrak noktası olan Uzakdoğu’dan da ciddi teklifler geldi. Sandro Lima; ilginç bir karar vererek kariyerine Güney Kore’de devam etmeyi tercih etti. Söz konusu ülkenin takımlarından Gwanhju FC takımına transfer oldu. Gençlerbirliği; oyuncunun sözleşmesinin sona ermesinden mütevellit bu transferden herhangi bir bonservis bedeli kazanamadı.

Sandro 2

İlkay İşler Gençlerbirliği’ne Transfer Oluyor

Gençlerbirliği yönetimi; Arda Kızıldağ’ın ardından Sandro Lima’yı da takımda tutmayı başaramadı. Her ikisinin de as takım oyuncusu oldukları hesap edildiğinde kırmızı siyahlı takımın acilen transfer yapması gerektiğini söyleyebiliriz.

Gençlerbirliği; adına yakışır bir şekilde kadrosuna genç yetenekleri katmanın hesaplarını yapıyor. O isimlerden birisi de İlkay İşler oldu. 2001 doğumlu sağ kanat oyuncusunun bonservisi Beşiktaş’ta bulunuyordu. Gençlerbirliği; geçtiğimiz sezon Hendek Spor forması giyen ismi herhangi bir bonservis bedeli olmadan kadrosuna kattı.