Gençlerbirliği SK Futbol Altyapı Seçmeleri İlhan Cavcav Tesislerinde Başladı

Spor Toto Süper Ligde ve alt liglerde birçok oyuncuyu alt yapısında yetiştirip bazı isimlerden Gençlerbirliği SK A takım kadrosunda yararlanarak bazı isimleri ise bonservis bedeli karşılığında transfer olması ile Türkiye ve Avrupa futbol ikliminin içine katmış olan Gençlerbirliği SK yine bu tarz yetenekleri keşfetmek ve yetenekli genç oyuncuları takımına katabilmek için Gençlerbirliği SK alt yapısında genç futbolcular için seçme düzenliyor.

Gençlerbirliği SK’nün futbol alt yapısı seçmeleri Gençlerbirliği SK’nün İlhan Cavcav tesislerinde başladı.

21 Haziran Salı günü Saat 10:00’da başlayacak olan genç futbolcu seçimleri 26 Haziran Pazar gününe dek sürecek. Bu süre zarfında birçok alt yaş kategorilerinde seçim düzenlenecek ve günlere ayrılmış şekilde aynı yaş grubundaki genç futbolcular aynı gün içerisinde değerlendirmeye alınacak.

Genç Futbolcu Adayı İsimlerin Gençlerbirliği SK Seçmeleri İçin İhtiyaçları

Gençlerbirliği SK’nün seçmelere katılacak olan futbolcu adaylarından seçmelere gelirken yanlarında getirmeleri gerekli şeylerin listesini de yayınladı. Buna göre genç futbolcular;

  • Sağlık Raporu
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Seçmelere katılacak olan genç futbolcuların yanlarında getirmeleri gerekenlerden bir diğer grubu ise spor malzemeleri olacak yani genç futbolcular Şort, tişört ya da forma, halı saha ayakkabısı gibi malzemeleri kendileri getirecektir.

Seçmeler Beştepe İlhan Cavcav tesislerinde yapılacak ve seçmelere katılacak olan genç futbolcuların her gün kendilerine uygun yaş kategorisinde saat 10’dan önce hazır bulunmaları gerekiyor.

 2007 doğumlu genç futbolcu adayları için 21 Haziran Salı günü Saat 10.00’da aday sporcuların seçmeleri düzenlenecektir.

2008 doğumlu genç futbolcu adayları için 22 Haziran Çarşamba günü Saat 10.00’da futbolcu adaylarının seçmeleri düzenlenecektir.

2009 doğumlu genç futbolcu adayları için 23 Haziran Perşembe günü Saat 10.00’da seçmeler düzenlenecektir.

2010 doğumlu genç futbolcu adayları için 24 Haziran Cuma günü Saat 10.00’da seçmeler yapılacaktır.

2011 doğumlu genç oyuncular için 25 Haziran Cumartesi günü Saat 10.00’da seçmeler yapılacaktır.

2012 doğumlu genç oyuncular için 26 Haziran Pazar günü Saat 10.00’da seçmeler yapılacak.

Seçmelere katılmak için gelecek olan genç futbolcuların geleceğin futbolcu adaylarının doğum tarihlerine uygun günlerde saat 10.00’dan önce hazır olmaları gerekmektedir.

Genç Futbolcu Seçmelerinin Yapılma Şekli

İlk iki günü geride bırakılan seçme etkinliğinde genç sporcular yoğun ilgi ve katılım gösterdi. Gençlerbirliği SK alt yapısı takımlarında görev yapan teknik direktörler Gençlerbirliği Beştepe İlhan Cavcav tesislerinde hazır bulunarak futbolcu adaylarını yakından takip etti.

Gençlerbirliği SK alt yapı teknik direktörleri genç futbolcular hakkında yakından bulundukları takip sırasında notlar aldı ve aday sporcular üzerine değerlendirmede bulundu.

Sabah erken saatte başlayan seçmelerde genç sporcular önce ısınma hareketlerinde bulundu daha sonra ise Gençlerbirliği SK alt yapı teknik direktörleri tarafından takımlara ayrılarak çift kale maçlar yapıldı ve ilk iki gün bu şekilde tamamlandı.