Gençlerbirliği Spor Kulübü Kongresi Ertelendi

Kırmızı siyahlı ekibin yapmayı planladı olağanüstü genel kurulu gerekli çoğunluğun elde edilememesi sebebiyle dernekler kanununa uygun bir şekilde ertelendi. Gençlerbirliği SK’nın Olağanüstü genel kurul toplantısı 31 Temmuz’da çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecek. 31 Temmuz’da gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurul toplantısı Türkiye Karayolları Genel müdürlüğüne ait olan Halil Rıfat Paşa konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Bir önceki olağanüstü genel kurulun üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen kırmızı siyahlı ekip yeniden olağanüstü genel kurulun tekrar toplanmasına karar verdi. Bir önceki genel kurul toplantısı 5 Haziran’da gerçekleşmiş ve Başkan Niyazi akdaş yeniden göreve seçilmişti.

Gençlerbirliği

Şirketleşmenin Engellenmesi İle Tekrar Genel Kurul Yolu Gözüktü

Başa Haziran’daki genel kurulda başkan seçilen Niyazi akdaş, o dönem ekonomik ve idari bazı sözler vermiş fakat son aşamada gelinen durumda bu sözler yerine getirilememişti. Bu sözlerden belki de en önemlisi ise Gençlerbirliği SK’nın şirketleşmesiydi. Başkan Niyazi akdaş, kırmızı siyahlı ekibin ekonomik olarak daha rahat 1 pozisyona erişebilmesi için kulübü şirketleştirip ortak bulma çabalarına girmiş fakat bazı üyeler konuyu yargıya taşımıştı. Yargıya taşınan bu konunu neticesinde mahkeme şirketleşme yönünde atılan adımın ihtiyati tedbir ile durdurulmasına karar vermişti. İhtiyati tedbir kararı sonrasında şirketleşme adımlarının sekteye uğramasıyla ekonomik olarak istenen noktaya gelememiş ve takım takviyelerinden muhtaç kalmıştı.

Bununla birlikte 5 Haziran’daki genel kurulda yeniden başkan seçilen Niyazi akdaş’ın o dönem maddi destek sözü verdikleri için bazı kişileri yönetim listesine almış ve yönetici yapmıştı. Fakat gelinen noktada bu isimlerden beklediği kadar destek alamadı ve kısa süre içerisinde bir kez daha gençler birliği SK’yı olağanüstü genel kurula götürdü.

Bunun yanı sıra Başkan Niyazi akdaş yaptığı açıklamalar ile genel kurul sürecini ufaklı 1 noktaya taşıdı çok artacak. Bazı yerlerden sözler aldığını ifade eden Başkan Niyazi akdaş, belki kongreye gitmeye gerek kalmaz ve genel kurulu erteleyebilirsiniz şeklinde konuştu.

Bunun üzerine bazı yöneticiler ve hukukçular tepki gösterdi ve ilan edilmiş 1 genel kurulun ertelenmesinin, yalnızca mahkeme ya da genel kurul kararı ile olabileceğini işaret ederken mevzuata göre, olağanüstü genel kurulda kulüp yönetim ve denetim kurulu asıl üye sayısının 2 katına ulaşıldığında genel kurul toplantısının yeterli çoğunluk aranmadan yapılacağını belirtti. Kırmızı siyahlı ekipte şu anda 19 yönetici ve 6 denetleme kurulu üyesi bulunduğu için olağanüstü genel kurul toplantısının yapılabilmesi için 51 kişinin katılıma yeterli gözüküyor.

Gençlerbirliği SK Forması Giyen Oyunculara Talip Çok

Gençlerbirliği SK transfer tahtasını açmanın hesaplarını yaparken girdiği yer yandan ise mevcut kadrodaki futbolculara da birçok teklif geliyor. Kırmızı siyahlı ekibin kanat oyuncusu barış Alıcı’ya Gaziantep fk ve Samsunspor, sol bek Musa şahindere’ye Hatayspor ve stoper Metehan Mert’e ise Konyaspor’un teklif getirdiği söyleniyor.