Gençlerbirliği Suskunluğu Bozamadı

Geride kalan sezonda TFF 1.Lig’de büyük bir hayal kırıklığı yaratan Gençlerbirliği, 100’üncü yılında daha iyi işler çıkartabilmek adına çalışmalarına devam ediyor. Sezona parlak bir başlangıç yapamayan Ankara temsilcisinde bu duruma yönelik planlamalar devam ederken haftalar ilerledikçe daha iyi olma ihtiyacı da artıyor. Ligin 4’üncü haftasını açan müsabakada iddialı ekiplerden biri olan Göztepe karşısında sahneye çıkan Kırmızı Kara, rakibi karşısında ataklar bulup kendi kalesinde de tehlikeler yaşasa da maçta suskunluk bozulmadı ve müsabaka 0-0 sona erdi.

Başladığı Gibi Bitti

Geride kalan sezonda TFF 1.Lig’de büyük bir hayal kırıklığı yaratan Gençlerbirliği, yaşadığı maddi zorluklara rağmen bir şekilde diş geçirmeye çalışıyor. Kırmızı Siyahlı ekip 100’üncü yılını kutladığı 2022-2023 sezonunda taraftarını memnun ve mutlu etmek adına çalışmalarına devam ederken, sezon başlangıcının tam anlamıyla memnuniyet yaratmaya pek yakın olmadığını da ifade etmek gerekiyor.

Ligde oynadığı ilk 3 müsabakada 4 puan toplayabilen Metin Diyadin’in takımı ligin 4’üncü haftasında İzmir’de sahneye çıktı. Geride kalan sezonda Süper Lig’de ciddi sorunlar yaşayan ve uzun bir süredir Rasmus Ankersen liderliğindeki yabancı şirkete devriyle alakalı çalışmalar yapan Göztepe, Gençlerbirliği’ni kendi sahasında konuk etti.

Köklü tarihleriyle ligin dikkat çeken takımları olan iki takımın müsabakasında bu bağlamda heyecan yüksek olacak diye düşünülüyordu. Her iki takım da fırsatlar yakalasalar da bu fırsatları harcamak konusunda cömert bir tavır sergilediler ve müsabaka 0-0 eşitlikle sona erdi.

Bu sonuçla birlikte her iki takım da puanını 5’e yükselterek 2 puanı kaybetmiş olmak yerine 1 puanı haneye eklemiş olmaya sevindiler. TFF 1.Lig’in 5’inci haftasında yine açılış müsabakasında sahneye çıkacak olan Göztepe bu sefer deplasmanda Boluspor ile karşı karşıya gelecek.

Gençlerbirliği ise kendi sahasında oynayacağı maçta Tuzlaspor karşısında 3 puanı hedefleyecek.

Bir Seçim Daha 

Gençlerbirliği’nde yönetim, Talip Çankırı başkanlığında toplanarak “Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nın 18 Eylül Pazar günü saat 10.00’da Emniyet Mahallesi Alpaslan Türkeş Caddesi 6 numara Yenimahalle, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 25 Eylül Pazar günü saat 10.00’da Türkiye Karayolları Genel Müdürlüğü Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda çoğunluğa bakılmaksızın yapılmasına” karar verdi.

Genel kurul duyurusunda açıklanan gündemin 11’inci maddesinde “Gerekli taşınır ve taşınmaz malları satın almak, tahsisini yaptırmak, kiralamak, satmak, taşınmaz mallar üzerinde her türlü hakları koydurmak, her türlü inşaat ve tesisler yapmak ve yaptırmak”, 12’nci maddesinde “İhtiyaç duyulması halinde ek bütçe yapma, borçlanma ve uygulama konularında yönetim kuruluna yetki verilmesi” ile 13’üncü maddesinde “Başkan, yönetim kurulu, divan kurulu ve disiplin kurulu asil ve yedek üyelerinin 3 yıl süre ile seçilmesi” yer aldı.

Gençlerbirliği’nde 5 Haziran Pazar günü yapılan Olağan Genel Kurul’da Niyazi Akdaş yeniden, Akdaş’ın aday olmadığı 31 Temmuz Pazar günü yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da ise Talip Çankırı, başkanlığa seçilmişti.