Gençlerbirliği TFF 1.Liginde 18.Sıraya Yükseldi

Gençlerbirliği Spor kulübü 1. Lig’de profesyonel olarak mücadelesini sürdüren takımlar arasında yerini alıyor. Niyazi Aktaş’ın başkanlığında ve Metin Diyadin’in teknik direktörlüğünde performansını sunan takım 1923 yılında kurulmuştur. TFF 1.Lig Ziraat Türkiye Kupası Liglerinde oynama fırsatı bulan Gençlerbirliği Futbol Kulübü Eryaman Stadyumunu iç saha maçları için kullanmaya devam ediyor. Başarı ile dolu ve rakiplerine karşı üstünlüğünü ortaya koyduğu Ekim ayını tamamlayan Gençlerbirliği Kasım ayının başlangıcında iken Malatyaspor ile yapmış olduğu müsabakada 2-2 beraberlik elde etti. Türkiye Kupası 4.turunda Gençlerbirliği yarın Bayburt GÖİ yapılacak müsabaka sonrası ortaya koyacağı Kasım ayı performansı da merak ediliyor. Ekim ayını dolu dolu geçiren Gençlerbirliği TFF 1.Liginde 18. sıraya kadar yükselebildi.

Gençlerbirliği Beraberlik Sonrası Toparlanıyor!

Gençlerbirliği öncülüğünde 9 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek müsabaka Eryaman Stadyumunda yapılacak. Bayburt Özel idare Spor kulübü Eryaman Stadyumunda ağırlanacak. Online olarak Bayburt Özel İdaresi biletleri şu anda satışa çıkmış durumda. Ziraat Türkiye Kupası 4. eleme turu için hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Takımın hazırlıkları Beştepe’de yer alan tesislerde antrenör eşliğinde ısınma turları ile devam ediyor. Spor Toto Süper Lig’in 12. haftasında Yeni Malatyaspor ve Gençlerbirliği arasındaki gerçekleştirilen müsabakada 2-2 berabere kalındı.

Müsabaka tamamlandıktan sonra takım antrenörleri konu üzerine basın açıklaması ile de yorumda bulundu. En eski futbol kulüpleri arasında yer alan Gençler Birliği Spor Kulübü 2017-2018 Süper Lig sezonuna kadar kurduğu ligi başarısını yaklaşık olarak 30 yıl aradan sonra 1. Lige düşmesine sebep olmuştur. Ankara futbol liginde ve Türkiye şampiyonlukları ile ön plana çıkan takım ilk şampiyonasını Ankara futbol liginin 8.sezonunda yakalayabilmiştir. Süper Lig’de 48 sezon boyunca Lig mücadelesini ortaya koyan Gençlerbirliği 1. lig’de 16 sezon, 2. ligde ise bir sezon var olabilmiştir. Başarıları arasında yakın zamanda Türkiye Kupası şampiyonluğu 2001 yılında elde edilmiştir. Türkiye Kupası 2. lig ise 2003-2004 ile 2008 yıllarında elde edilmiştir.

Gençlerbirliği Türkiye Bayanlar Voleybol 3.Ligine Yükseldi!

Gençlerbirliği bünyesinde kurulmuş kadın voleybol takımı Türkiye Bayanlar voleybol 3. Liginde mücadelesini sunmuştu. Başkent voleybol salonlarında sunulan tüm mücadeleler 2004 ile 2016 yılları arasında 3. Ligde yer almasını sağlamıştır. 2003 ve 2014 yılları arasında bölgesel olarak yapılan Voleybol Ligi’nde Türkiye Bayanlar Voleybol 3. Ligi’ne yükseliş sağlanabilmiştir. 2016 yılında ise yönetim tarafından alınan bir karar ile takım kapatılmıştır.

Gençlerbirliği Spor kulübü bünyesindeki şubeler arasında Badminton, Futbol, Eskrim, Bowling, Kick Boks ve kadın futbolu yer alıyor. Türkiye Kupası mücadelelerinde Gençlerbirliği 2000 ve 2001 yıllarında gol kralları unvanına sahip olan kişi Ümit Karan’dır. 2002 ve 2003 yıllarında ise bu ünvanı Ahmet Hasan elde etmiştir. Ümit Karan Türkiye’nin eski milli futbolculuğunu yapmış teknik direktördür. Ahmet Hasan Kamil ise orta saha mevkiinde forma giymiş bir Mısırlı futbolcudur.