GENÇLERBİRLİĞİ TSYD KUPASINI 5-3 KAZANDI

Ankara takımları arasında Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Kupası maçı 7 Ağustos Cumartesi akşamı oynandı. Gençlerbirliği bu maçı kazanmak için sahaya çıktı ve penaltılarda da olsa maçı kazanmayı başardı.

54. TSYD Ankara Kupası maçı geçtiğimiz günlerde oynandı. Her iki başarılı Ankara takımı Gençlerbirliği ve Ankaragücü karşı karşıya geldiği maçta her iki takımda maçı kazanmak istiyordu.

GENÇLERBİRLİĞİ PENALTILARDA KAZANDI

Geçen sezon Süper Lig’de elenen her iki Ankara takımı da bu sezona 1. Lig’de mücadele edecekler. Gençlerbirliği yeni sezon başlamadan önce bu önemli ve değerli kupa maçını kazanmak için sahaya çıktı.

Maçın normal süresinde herhangi bir gol pozisyonu olmadığı için maçın 90 dakikası 0-0’lık eşitlikle tamamlandı. Maçın normal süresi eşitlikle tamamlandığı için maç penaltılara gitti. Uzatma bölümü hiç oynanmadan maç direkt olarak penaltılara geçti.

Penaltı bölümü oldukça heyecanlı ve nefes kesiciydi. Gençlerbirliği’nde penaltı vuruşlarının başına İlker Karakaş, Sami Gökhan Altıparmak, Grechyshkin, Serdarcan Eralp ve Metehan Mert geçti.

Bu oyuncuların hepsi; İlker Karakaş, Sami Gökhan Altıparmak, Grechyshkin, Serdarcan Eralp ve Metehan Mert penaltı vuruşlarını tam isabet ettirdi. Ankaragücü’nde ise Erdem Özgenç, Cem Ekinci, Ali Kaan Güneren penaltı vuruşlarını gole çevirdi ve ağları havalandırdılar.

Lukasic ise penaltı vuruşunu atamadı. Penaltı sonuçları 5-3 oldu ve Gençlerbirliği TSYD 54. Ankara Kupası’nın kazanan takım oldu.

TSYD Kupa maçının hakemleri kadın hakemlerdi. Kadın hakemlerin önünün daha da açılması için yapılan bu hareket çok şıktı ve maç sonunda da Durmuş Pakkan, Sevda Çayan, Kübra Çetinkaya ve dördüncü hakem Asen Albayrak’a maç anısına plaketleri verildi.

GENÇLERBİRLİĞİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Ankara’nın iki güçlü takımı bu sene Süper Lig’de mücadele edemeyecek. Gençlerbirliği evine bu önemli kupayı alarak döndü. Spor Toto 1. Lig maçları için hazırlıklarına yoğun bir şekilde başlayan Gençlerbirliği bu sezon başarılı bir sezon geçirerek Süper Lig’e yeniden yükselmek istiyor.

Gençlerbirliği köklü Ankara takımı olmanın gururu ve enerjisi ile bu sezonu iyi değerlendirip Süper Lig’e vakit kaybetmeden yükselmek istiyor.