Gençlerbirliği Yeni Teknik Direktörü

Spor Toto 1. Lig takımlarından olan Gençlerbirliği’nde teknik direktörlük pozisyonuna Taşkın Aksoy getirildi. Gençlerbirliği’nden yapılan açıklamada, 55 yaşındaki teknik direktör için 27.09.2022 12:00’de İlhan Cavcav Tesisleri’nde imza töreni organizasyonunun gerçekleştirileceği belirtildi. Sezona istediği başlangıç ile giremeyen takım 5. haftada yaşanan Tuzlaspor yenilgisinin sonrasında teknik direktör Metin Diyadin ile yollarını ayırdı. Gençlerbirliği, 6 haftası geride kalmış olan 1. Lig’de topladığı 6 puanla 14. sırada yerini almakta.

Niyazi Akdaş’tan Yeni Teknik Direktör ile İlgili Değerlendirmeler

Spor Toto 1. Lig’de rekabet eden Gençlerbirliği’nde, teknik adam Taşkın Aksoy ile 1+1 senelik sözleşme imzalandı. Beştepe’deki İlhan Cavcav Tesisleri’nde gerçekleştirilen organizasyona Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı. Akdaş, Aksoy’un Gençlerbirliği’nin eski antrenörlerinden bir tanesi olduğunu belirterek, çok sevdikleri ve değer verdikleri bir insan olduğunu belirtti. Bunlara ek olarak kulüpten etik dışı bir şekilde ayrılmış olmasının üzüntüye sebebiyet verdiğini, oluşturulacak olan birlikteliğin bu durumun bir nevi telafisi olacağını, hocaya sonsuz güven duyulduğunu ve başarabileceğini de ekledi.

Akdaş, ayrıca Taşkın Aksoy’a duymuş olduğu güvene de vurgu yaparak, kulüp ile ilgili kötü bir söz kötü bir davranış sarf etmediğini, böyle bir durum olmuş olsaydı beraberlik durumunun mümkünatının olmayacağını da dile getirdi. Yaşamış olduğu mağduriyete rağmen böyle bir karara destek vermesi ve içerisinde bulunmasından dolayı teşekkürlerini iletmiş oldu. Mevcut olan davaların geri çekileceğini ve beyaz bir sayfanın açılacağını da eklemiş bulundu.

Yeni Teknik Direktör Taşkın Aksoy

Taşkın Aksoy, hedeflere birer birer ulaşacaklarını belirtti. Metin Diyadin’den boşalmış olan teknik direktörlük koltuğunda yerini edinen Taşkın Aksoy ise kendisine duyulan güvenden ötürü yönetime teşekkür ederek, şu ifadelere de yer verdi:

“Takımda tanıdığım yüzler var. Yüzde 70-80’i altyapıdan olan oyuncular. Ekipte de altyapıdan hocalarımız mevcut. Hedeflerimize ulaşmak isteklerimiz arasında. İlk yarı sona erene kadar fazla puan toplamak ana hedefimiz. Daha sonra yolumuzu daha iyi görürüz. Play-off’u zorlayıp Süper Lig’e çıkmak tabii ki hedeflerimiz arasında bulunmakta ama gerçekçi bir şekilde bakmak gerekirse bu yıl kalıcı olmalıyız. Seneye ise yeni hedefler belirleriz. İyi futbol oyunu oynatmak ve oyuncu yetiştirerek geliştirmek hedefimiz.”

Ayrılığı döneminde camia ile ilgili kötü herhangi bir söylemde bulunmadığını vurgulayan Aksoy, “Ben her zaman belirttim, ayrılık sonrasında da hocalarla iletişim halindeydim. Hep takip etmekteydim. Kötü bir ayrılık oldu ama Gençlerbirliği hakkında her zaman iyi sözler söyledim. O zamanki durumun bilindiğinin farkındayım problemim yönetimle ve şahıslarlaydı. Camia ve taraftar hakkında herhangi bir şekilde kötü söz söylemem, bu durum haddime de değildir. Burada her daim severek çalıştım ve mutluluk ile geldim. 100. yılda çalışma durumu beni gururlandırıyor. Takımımı güzel günlere hep birlikte taşıyacağız, buna eminim ve hem de çok heyecanlıyım.”