GENÇLERBİRLİĞİ’NDE 3. TEKNİK ADAM DEĞİŞİKLİĞİ

Ligin 24. haftası nihayetinde toplam 20 teknik direktör görevinden ayrıldı. Gençlerbirliği ekibi ise 3 teknik erkek değişikliği yaptı. Sezonun başlangıcında göreve getirilen Mert Nobre 7 karşılaşmanın arkasından yerini Mustafa Kaplan’a bıraktı. Mustafa Kaplan ile 16 karşılaşmaya çıkan Gençlerbirliği istediği neticeleri alamayınca teknik direktörlük koltuğuna eski oyuncusu Mehmet Altıparmak geldi.

MERT NOBRE DÖNEMİ

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, teknik direktör Mert Nobre ile yollarını ayırdı. Başkent kulübünden meydana getirilen açıklamada, sezon başından bu yana teknik direktörlüğümüzü icra eden Mert Nobre ile yollarımızı ayırdık.

Futbolculuk kariyerine kulübümüzde nokta koyan, ilk teknik direktörlük deneyimini de Ankara temsilcisinde yaşayan Mert Nobre’ye katmış olduğu kıymet ve emek harcamaları için teşekkür edildi.

Açıklamada, Türk futboluna genç futbolcuların yanı sıra teknik direktörler de kazandırdıklarını, Mert Nobre’nin de bu adların içinde yer almasından ek olarak mutlu olduklarını ve kendisine ve kadrosuna başarı dilekleri iletildi. Gençlerbirliği takımının yönetiminde 7 karşılaşmada vazife icra eden Mert Nobre, 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 4 yenilgi alarak fena bir teknik direktörlük kariyer başlangıcı yapmıştı.

MUSTAFA KAPLAN DÖNEMİ

Gençlerbirliği’nde 1-0 kaybedilen Fraport TAV Antalyaspor maçının arkasından teknik direktör Mustafa Kaplan görevini bıraktığını açıklamış, kulüp de Kaplan ile yolların ayrıldığını duyurmuştu.

Mustafa Kaplan takımın başındayken 16 karşılaşmaya çıkan Ankara temsilcisi Gençlerbirliği, bu karşılaşmaların 5’inden galibiyetle ayrılırken, 2 karşılaşmada birliktelik aldı ve 9 karşılaşmada rakibine boyun eğdi. 16 kere rakip fileleri havalandıran Gençlerbirliği kalesinde görmüş olduğu 37 gole engel olamadı ve 17 puan topladı.

MEHMET ALTIPARMAK

Teknik direktör Mustafa Kaplan ile yollarını ayıran Başkent temsilcisinde yeni teknik direktör belli oldu. Son olarak Kasımpaşa’da vazife icra eden deneyimli teknik erkek Mehmet Altıparmak, başkent Ankara temsilcilerinden Gençlerbirliği’nin yeni teknik direktörü oldu. Sezona Kasımpaşa ile süregelen sadece yollarını ayıran Mehmet Altıparmak, oyunculuk döneminde formasını giydirilmiş olduğu Gençlerbirliği ile anlaştı.

Kulübün web sitesinden Yuvana sefalar getirdin Mehmet Altıparmak başlığıyla meydana getirilen açıklamada, futbolculuk kariyerine Gençlerbirliği altyapısında başlayan ve uzun seneler kırmızı-kara formayı giyen Mehmet Altıparmak, kulübün yeni teknik direktörü olduğu belirtilirken, Mehmet Altıparmak’a görevinde başarı dilekleri iletildi.