Gençlerbirliği’nde Erzurum Mesaisi Başladı

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Gençlerbirliği, küme düşme hattıyla arasındaki mesafeyi açabilecek maçları son dönemlerde oynadı ve bunların büyük bir kısmında da başarılı oldu. Bununla birlikte takımın 35’inci haftada oynadığı Denizlispor müsabakasında aldığı mağlubiyet bir kez daha ateş hattının sıcaklığını hissettirirken, 36’ıncı haftada oynanacak müsabakanın da önemini arttırdı. Ligin 36’ıncı haftasında Süper Lig talibi Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u kendi sahasında konuk edecek olan Ankara temsilcisi, bu müsabakanın hazırlıklarına başladı.

Mehter Takımı Misali

Bu sezon beklentilerin altında kalan bir performans ortaya koyan Gençlerbirliği bu nedenle TFF 1.Lig’de orta alt sıralardan bir türlü kurtulamadı ve taraftarlarını da ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı.

Ankara temsilcisinin bu performansı son dönemlerde oynadığı maçlarda daha pozitif bir hal almış ve takım yakaladığı seriler sayesinde orta sıralara kadar tırmanmayı başarmıştı. Bununla birlikte son haftalarda tekrardan sıkıntılar yaşamaya başlayan Kırmızı Kara, son olarak Denizlispor deplasmanında çok can sıkıcı bir mağlubiyet aldı.

Ege temsilcisinin sahasında oynanan maçta öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamayan Kırmızı Kara, sahadan mağlubiyetle ayrıldı ve bu durum ateş hattıyla arasındaki mesafenin daha da kapanmasına neden oldu.

Bununla birlikte takımın 36’ıncı haftada oynayacağı Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının önemi de camiada daha fazla artmaya başladı. Erzurum temsilcisi son haftaların en formda takımlarından biri ve bu bağlamda Gençlerbirliği’ni oldukça zor bir maç bekliyor olacak.

Geçen sezon her ikisi de Süper Lig’de mücadele eden iki takımın müsabakasından Gençlerbirliği aleyhine çıkacak bir sonuç Kırmızı Siyahlı takım adına tehlike çanlarının çok daha sesli bir şekilde çalmasına neden olabilir.

Hocanın Güveni Tam

Öte yandan bu sezonun Gençlerbirliği adına tartışmalı isimlerinden biri olan Teknik Direktör Metin Diyadin, geçtiğimiz günlerde takımın genel durumuyla alakalı olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Denizlispor karşısında alınan mağlubiyetin can sıkıcı olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam bununla birlikte geriye kalan maçları kazanabilecek güçlerinin olduğunu savundu ve Gençlerbirliği’ni ligde tutmayı umduklarını ifade etti.

Öte yandan tecrübeli teknik adamın bu ifadelerinin camiada nasıl bir yankı bulacağı da merak konusu. Zira Kırmızı Kara’nın taraftarları bu sezon yaşanan başarısızlıkta tecrübeli teknik adamın ciddi bir payı olduğu görüşündeler ancak yönetim ve bilhassa Başkan Niyazi Akdaş bu görüşü paylaşmıyor.

Bu sezon ligin en değerli kadrolarından biri olmasına rağmen mühendislik açısından sıkıntılı bir kadro kurduklarını dile getiren Akdaş, Diyadin’in arkasında durmaları gerektiği görüşünde. Bununla birlikte Gençlerbirliği’nin hiç ummadığı ve gerçekten kendisine hiç yakışmayan bir senaryo olan küme düşmenin gerçekleşmesi durumunda ne Diyadin ne Gençlerbirliği Başkanı şu an bulundukları koltukta oturamayabilirler.

Bu bağlamda Kırmızı Kara’yı geriye kalan süreçte çok kritik maçlar bekliyor olacak.