Gençlerbirliği’nde Eyüpspor Maçı Hazırlıkları Başladı

2020/2021 sezonunda küme düşerek veda ettiği Süper Lig’e tekrar yükselebilmek adına bu sezon TFF 1.Lig’de mücadele etmeye başlayan Gençlerbirliği, kötü başladığı bir sezonda yükselttiği performansıyla birlikte ilk devreyi iyi bir sıralamada bitirmeyi başardı.

Metin Diyadin’in öğrencileri, ikinci yarının ilk maçı olan Eyüpspor maçının hazırlıklarına başlarken, artık hedef Eyüpspor karşısında alıancak bir galibiyetle ilk yarının son dönemlerindeki ivmeyi daha da yükseltmek ve Gençlerbirliği’ni hak ettiği yerlere taşımak.

Gençlerbirliği’nin Rakibi Eyüpspor

2020/2021 sezonunda uzun zamandan beri gediklisi olduğu Süper Lig’e veda etmek zorunda kalan ve bir alt lig olan TFF 1.Lig’de mücadele etmek durumunda kalan Gençlerbirliği, 2021/2022 sezonunda başarılı sonuçlar alarak Süper Lig’e geri dönmek istiyor.

Bu amaçla çıkılan yolda 2021/2022 sezonunun ilk haftalarında istediği performansı sahaya yansıtamayan ve ekstra puan kayıpları yaşayan Kırmızı Kara, ilk devrenin son haftalarında gösterdiği performansla birlikte üst üste galibiyetler almış ve umutları ikinci devreye taşıyabilecek sonuçları almayı başarmıştı.

4’üncü haftasını son sırada tamamladığı ligin ilk devresini 9’uncu sırada kapatmayı başaran Metin Diyadin’in öğrencileri, artık takım oyununu oturtmanın ve daha iyi bir performans göstermenin yollarını bulmuş gibi gözükürken, Süper Lig yolunda geriye kalan 18 maçın ilki olan Eyüpspor maçında da hedef galibiyet olacak.

Ligin en iddialı ekiplerinden birisi olan ve yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı oyunculardan üstün bir verim alan Eyüpspor’un sahasında oynanacak maçta alacağı bir galibiyetle birlikte ikinci devreye iyi bir giriş yapmak isteyen Başkent temsilcisi, 4 Ocak günü yaptığı antrenmanda taktik çalıştı.

9 Ocak günü oynanacak maçta Eyüpspor’un konuğu olacak olan Metin Diyadin’in öğrencileri, güçlü rakibini mağlup ederek lige iyi bir dönüş yapmak istiyor. İki takımın arasında ligin ilk haftasında oynanan maç, Eyüpspor’un 4-2 üstünlüğüyle sona ermişti.

Gençlerbirliği’nde 2022’nin İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Gençlerbirliği oyuncuları sahada daha iyi olabilmek adına antrenmanlarına devam ederken, Gençlerbirliği’nin tekrar eski günlerine dönebilmesi adına elini taşın altına koyan ve Murat Cavcav ve arkadaşlarından aldıkları görevi en iyi şekilde uygulamaya çalışan Niyazi Akdaş ve Yönetim Kurulu 2022 senesinin ilk toplantısını yaptı.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda gündeme dair konuları ele alan Akdaş ve yöneticiler, ikinci devrede Gençlerbirliği’nin nasıl daha iyi olabileceğine dair istişarelerde bulundu. Kırmızı Kara’nın daha iyi olmasını temenni eden yöneticiler, planlamalarını paylaştılar.

Efsane Başkan İlhan Cavcav’ın vefatından sonra Gençlerbirliği başkanlığına seçilen Murat Cavcav, 2017 senesinde babasından aldığı görevi 4 sene boyunca yürütmüş ve 2021 senesinde yapılan Olağan Genel Kurul’da tekrar aday olmayacağını açıklamıştı. Gençlerbirliği’nin 24’üncü başkanı olan 73 yaşındaki Mehmet Niyazi Akdaş, 10 Haziran 2021 tarihinden bu yana Gençlerbirliği Başkanlığı görevini yürütüyor.