Gençlerbirliği’nde Kutlama Krizi

Bu sezon iki ileri bir geri giden bir performans sergileyerek TFF 1.Lig’de beklentilerin altında kalan takımlardan biri olan Gençlerbirliği, ligin 34’üncü haftasında kendi sahasında konuk ettiği Bandırmaspor’a şans tanımadı ve sahadan 2-0 galip ayrıldı. Kırmızı Karalı taraftarların belki de en çok rağbet gösterdiği maçlardan birinde bu kadar önemli bir galibiyet almaya dair sevinçlerini paylaşmak istedikleri oyuncular yedek kulübesine gitmeyi tercih edince Başkent temsilcisinde kriz çıktı. Bununla birlikte futbolcular bu tepkinin asla taraftara değil kesinlikle yönetime olduğunu açıkladılar.

Kazan Kaynıyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergilemekle birlikte ligde oynadığı son müsabakalarda oldukça dikkat çeken bir çıkış yakalayan Gençlerbirliği, olabilecek en kritik galibiyetlerden birini oynadığı son maçta konuk ettiği Bandırmaspor karşısında aldı.

Balıkesir temsilcisi karşısında oyunun net sahibi olan Başkent temsilcisi bu sayede 2 gol buldu ve sahadan 2-0 galip ayrıldı. Ancak bu maçtan alınan 3 puanın önüne geçen bir durum yaşandı ve bu durum kulüp içerisinde bir kriz yarattı.

Kırmızı Siyahlı taraftarların bu sezon en çok rağbet ettiği maçlardan biri olan Bandırmaspor maçında alınan galibiyet oldukça değerliydi ve Gençlerbirliği taraftarı da bu galibiyetin sevincini oyuncularıyla paylaşmak istedi. Ancak oyuncuların büyük bir kısmı taraftarlarla kutlama yapmak yerine direkt olarak soyunma odasına gidince ciddi bir krizin gediğini açtılar.

Bu tavır taraftarlar tarafından sert bir tepkiyle karşılanırken oyunculardan bazıları sonra tekrar sahaya döndüler. Bununla birlikte oyuncuların direkt olarak ifade ettikleri durum bu tepkinin asla ve asla Gençlerbirliği’nin cefakâr taraftarına değil yönetime ve yöneticilere olduğu yönündeydi.

Başkandan Tepki

Bu davranıştan sonra kendi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Gençlerbirliği Başkanı, 23 Nisan günü oynanan maçta tribüne gelen çocukları üzdükleri için oyuncularına kızdı. Bu sezonun en çok tercih edilen maçlarından biri olan Bandırmaspor maçında böyle bir tavır sergilemelerini oyuncularına yakıştıramadığını ifade eden başkan, bununla birlikte kendisine gösterilmesi istenen tepkiyi daha başka bir zamanda kabul edebileceğini dile getirdi.

Tribünlerin dolu olduğu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın gelen 3 puanla birlikte güzelleştiği bir günde böyle bir tepkiye gerek olmadığını ifade eden Kırmızı Kara yöneticisi, tepki karşısında gerçekten hayal kırıklığına uğradığını net bir şekilde ifade etti.

Ligin 35’inci haftasında oldukça zorlu bir maça çıkacak olan Başkent temsilcisi, Denizlispor ile kozlarını paylaşacağı maçtan da galibiyetle ayrılmayı hedefleyecek. Bununla birlikte Metin Diyadin’in takımının çok fazla dikkatli olması gerekiyor zira Denizlispor rakibi gerçekten ısıran bir takım ve son ana kadar mücadele etmeyi bırakmayan bir yapısı var.

Bu noktada Kırmızı Kara’nın en büyük avantajı Denizli temsilcisinde pek çok oyuncunun kart cezası ve sakatlıklarla uğraşıyor olmasından doğacak.