Gençlerbirliği’nde Pozitif Hava Hâkim

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemlerden geçen ve kümede kalma konusunda hâlâ kendini rahatlatamayan Gençlerbirliği, buna rağmen son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla taraftarına ve camiasına umut vermeyi başardı. Son 7 maçından sadece 1 kez mağlubiyetle ayrılan Kırmızı Siyahlı takımda bu performans oyuncuların verimini de arttırırken, Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan Arda Kızıldağ ve Musa Şahindere takımda pozitif bir havanın gezdiğinden söz ettiler.

Keyifler Yerinde

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Gençlerbirliği, geçen sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra bu sezon da TFF 1.Lig’e veda etmenin korkusunu yaşamaktan kurtulamadı.

Kırmızı Kara adına bu kötü sürecin son haftalarda oynanan oyunlar ve alınan sonuçlar sayesinde geride kaldığına dair bir kanaat söz konusu. Başkent temsilcisi son 7 maçından sadece 1 kez mağlup ayrıldı ve oynadığı son maçta konuk ettiği Ankara Keçiörengücü karşısında net bir performansla 2-0 kazanmayı başardı.

Takımın en değerli oyuncusu ve Süper Lig ekiplerinin de taliplisi olduğu başarılı savunmacı Arda Kızıldağ, geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı muhabirine takımın son durumunu değerlendirdi. Takım içerisinde bir kolej havası hakim olduğunu dile getiren başarılı savunmacı, bununla birlikte üst üste 2 deplasman maçı oynayacaklarını ve bu havayı o maçlardan alacakları olumlu sonuçlarla sürdürmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Son haftalarda yakaladıkları çıkışı sürdürmek adına çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren 23 yaşındaki savunmacı, bununla birlikte şu an sadece takıma odaklandığını ve ligi en iyi noktada bitirmek istediklerini dile getirdi.

Takım Toparlandı

Öte yandan Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan tek oyuncu Arda Kızıldağ da değildi. Takımın sol beklerinden Musa Şahindere de geçtiğimiz hafta alınan Ankara Keçiörengücü galibiyetinin Kırmızı Kara adına oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Son haftalarda iyi sonuçlar alan bir takımı mağlup etmenin kendileri adına iyi bir sonuç olduğunu ve toparlandıklarını belirten Şahindere, önümüzdeki hafta da Tuzlaspor’u mağlup etmek istediklerini dile getirdi.

Sezon başından bu yana 15 müsabakada görev alabilen genç sol bek, bu süreyi daha da arttırmak istediğini ifade etti. Son haftaların kendileri adına daha iyi geçeceğine inandığını belirten Musa Şahindere’nin bu açıklamaları da takım içerisindeki pozitif havanın her oyuncuya ayrı ayrı sirayet ettiği anlamına geliyor olabilir.

Bununla birlikte hem Arda Kızıldağ hem de Musa Şahindere’nin açıklamalarında ortak olan bir nokta daha vardı. Her iki yetenekli savunmacı da Gençlerbirliği’nin gelecek sezon 100’üncü yılını kutlayacak olmasının öneminden söz ettiler ve takımın asıl yerini Süper Lig olarak belirttiler.

Bu bağlamda Türkiye’nin en nitelikli altyapılarından biri olan Gençlerbirliği, bünyesinden yetiştirdiği oyunculara kulübün kültürünü ve potansiyelinin nerelere varabileceğini de iyi bir şekilde açıklamış görünüyor.