GENÇLERBİRLİĞİ’NDE YENİ SEZON ÖNCESİ

Başkent temsilcilerinden birisi olan Gençlerbirliği süper toto süper ligde kalmak için ciddi bir mücadele verdi. Son haftaya kadar mücadelesini hiç bırakmayan gençler Trabzonspor karşısında istediği performansı sergileyemediği için süper toto süper ligi veda etmek durumunda kaldı.

GENÇLERBİRLİĞİ ÇOK ÇABALAMIŞTI

Kırmızı siyahlı Gençlerbirliği takımı son haftalarda oldukça büyük bir başarıya imza attı. Özellikle süper loto süper Lig’in 41. haftasında Göztepe karşısında verdikleri müthiş bir geri dönüş mücadelesi ile süper Lig’de ne kadar kalmak istediklerini belli etmiş olsalar da son haftada Trabzonspor’a yenilerek Süper Lig’den elenmek zorunda kaldılar.

Başkent temsilcisi Gençlerbirliği hem taraftarların hem de kendilerine Süper Lig’de kalma sözü vermişti fakat son haftada bu sözü yerine getiremediler. Uzun bir süre eleme potasında kalan bir turda oradan çıkamayan Gençlerbirliği son haftalarda ne kadar mücadele etse de süper Lig’de tutulmayı başaramadılar.

Gençlerbirliği gelecek sezon Süper Toto 1. Lig’de performansını sergileyecek. Yani performansı sergileyerek hızlı bir şekilde çok vakit kaybetmeden sadece bir sezon kaybederek süper lige geri dönmek isteyen gençler bile yeni sezon için hazırlıklarına erken başlayacak.

GENÇLERBİRLİĞİ İSTEDİĞİNİ BAŞARAMADI

Kırmızı siyahlı Gençlerbirliği ne kadar süper toto süper ligde kalmak istese de bunu başaramadı. Sezonu 38 puanla 20. sırada tamamlayan Gençlerbirliği son haftada alacağı galibiyetle birlikte Süper Lig’de kalabilirdi. Göztepe karşılaşması haricinde Gençlerbirliği oynadı son dört karşılaşmada rakiplerine yenildi. Dört haftada üç puana hasret kalan Gençlerbirliği sondan bir önceki haftada oynadığı Göztepe karşısında umut dolu bir 3 puan kazandı.

Gençlerbirliği’nin gelecek sezon planları henüz daha kesinleşmedi. Gençlerbirliği’nin başarılı kalecisi Euro 2020’de ülkesi İsveç milli takımına çağrıldı. Nordfelt Gençlerbirliği takımı ile bu sezon her ne kadar süper toto Süper Lig’de kalamamış olsa da başarılı bir kalecilik performansı sergiledi. Milli takıma çağırılan Nordfelt takımını gururu oldu.

Başkan temsilcilerinden birisi olan Gençlerbirliği gelecek sezon da nasıl bir performans sergileyecek hızlı bir şekilde süper lige geri çıkabilecek mi yoksa süper lige çıkmak için zamanlama ihtiyacı olacak şimdiden merak ediliyor. En kısa sürede Gençlerbirliği’nin süper Lig’de görmek umuduyla ona başarılar diliyoruz.