Gençlerbirliği’nde Yeni Sezonun Hazırlıkları Başladı

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunu oynamış olduğu 40 maçtan almış olduğu 10 galibiyet, 8 beraberlik ve 22 mağlubiyet ile toplamış olduğu 38 puan ile 20 sırada tamamlayan Gençlerbirliği, geçen sezon Süper Lig’e veda eden 4 takımdan 1’i oldu. Gelecek sezon TFF 1. Lig’de mücadele edecek olan başkent temsilcisi, gelecek sezonun hazırlıklarına başladı.

Sezonun ilk idmanını, yeni teknik direktör Metin Diyadin yönetiminde İlhan Cavcav Tesisleri’nde yapan Gençlerbirliği, bu antrenmana ısınma hareketleri ile başlayan futbolcular, daha sonra pas çalışması yaptı ve son olarak koşu ile idmanı sonlandırdı. Öte yandan Gençlerbirliği’ndeki sezonun bu ilk antrenmanını başkan Niyazi Akdaş yerinden takip etti ve genel olarak eski sorunların üstesinden gelerek kulübü eski günlerine döndürmek için çalışacaklarının mesajını verdi.

Gençlerbirliği’nde Başkan Niyazi Akdaş’ın Açıklamaları

Gençlerbirliği yeni sezonun hazırlıklarına yaptığı ilk antrenman ile başladı. Bu antrenmanı İlhan Cavcav Tesisleri’ne giderek takip eden başkan Niyazi Akdaş, idmanın ardından orada bulunan basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak bu sezon yaptıkları ilk transfer hakkında konuşan başkan Niyazi Akdaş, kaleci Ramazan Köse’yi kadrolarına kattıklarını ve bu transferlerin devamının geleceğini belirtti.

Kulüp olarak hep birlikte çok çalışıp mücadele ederek Gençlerbirliği’ni ait olduğu Süper Lig’e çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen başkan Niyazi Akdaş, tüm bu inan ve temennilere rağmen birçok sorun ile karşı karşıya olduklarını da sözlerine ekledi. Bu konu hakkında bazı futbolcuların paralarının ödenmediği öreneğini veren başkan Niyazi Akdaş, şimdi de bu futbolcuların kulübe ihtar mektupları yollarak paralarını istediklerini dile getirdi.

Gençlerbirliği’ne Transfer Yasağı Tehlikesi

Geçen sezon bazı futbolcuların maaşlarının ödenmediğini dile getiren başkan Nyazi Akdaş, bir tek oyuncuları Sio’dan dolayı transfer yasağı geldiğini fakat bunun 200 bin euro gibi bedel olmasından ötürü çözülebilecek bir şey olduğunu söyledi. Asıl tehlikeli olan ise bu durumda birkaç futbolcunun daha bulunması. Eğer bunlardan da aynı sonuçlar doğar ise o zaman başkent temsilcisini daha kötü sorunların beklediği ifade etti.