Kayserispor’da Çağdaş Atan Dönemi Sona Erdi

Süper ligin önemli takımlarından birisi olan sarı kırmızılı ekip Kayserispor da geç teknik adam Çağdaş Atan dönemi sona erdi.

Geçtiğimiz sezonun başında sarı kırmızılı takımın başına geçen ve transfer yasağına rağmen Sarı Kırmızılı ekipte oldukça başarılı bir dönem geçiren genç teknik adam Çağdaş Atan bu sezon da tahtanın açılamaması nedeniyle görevinden ayrıldı.

Genç teknik adam Çağdaş Atan sarı kırmızılı takım ile geçen sezondan buyana göstermiş olduğu performansı ile dikkat çekerken bu sezon ise sarı kırmızılı takım ile lig de yenilmeden namağlup bir takım bırakarak Kayserispor da ki kariyerine son verdi.

43 yasındaki genç teknik adam Çağdaş Atan sarı kırmızılı takım Kayserispor dan ayrıldıktan sonra ise İstanbul ekibi olan Başakşehir ile anlaşarak takımın basına geçti.

İstanbul ekibi Başakşehir de ise işler hiç yolunda gitmiyor. Süper lig de gol sevinci yaşayamayan takımlardan birisi olan Başakşehir son sırada yer alıyorlar.

TRANSFER TAHTASI AÇILMADI ÇAĞDAŞ ATAN AYRILDI

Süper lig de yeni sezon da ilk ayrılıklar da peş peşe gelmeye başladı. Sarı kırmızılı takım Kayserispor un genç teknik adamı Çağdaş Atan iki sezondur takımı ile transfer tahtası kapalı olmasına rağmen gösterilen etkili performans ile dikkatleri çekmiş olsa da bu sezon daha fazla dayanamayarak yollarını ayırdı.

Süper lig de 4. hafta sonunda milli araya girilirken ligde ayrılıklar art arda gelmeye başladı. İlk olarak ligde golle tanışamayan Rams Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu’yla yollar ayrıldı, yaprak dökümü başladı.

Emre Belözoğlu sonrasında yine puan alamayan bir diğer takım olan Gaziantep FK, Erdal Güneş’le karşılıklı anlaşarak sözleşmesini feshetti.

Son olarak ise süper lig de ki üçüncü ayrılık yaşandı ve Kayserispor’da Çağdaş Atan dönemi sona erdi. Geçtiğimiz sezonun başında takımın başına geçen ve transfer yasağına rağmen Sarı Kırmızılı ekipte oldukça başarılı bir dönem geçiren Atan, bu sezon da tahtanın açılamaması nedeniyle görevinden ayrılma kararı almıştı.

Sarı kırmızılı takım da transfer tahtası açılmadığı için genç teknik adam ile yollar ayrılmak zorunda kalmıştı. Yaşanan son gelişmeler sonrasında ise genç teknik adam Rams Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu‘nun ayrılması ile kendisini İstanbul ekibinin basında teknik patronluk görevini üstlenerek sezonu geri kalanında takımın basında olacak.

ÇAĞDAŞ ATAN KAYSERİSPOR’DA NELER YAPTI?

43 yasındaki genç teknik adam Çağdaş Atan sarı kırmızılı takım Kayserispor ile 2022 yılında yolu keşişti.

2022 yılında göreve gelen Çağdaş Atan, 43 maça çıktı. Atan, bu karşılaşmalarda 18 galibiyet, 8 beraberlik ve 17 mağlubiyet yaşadı.

Sarı kırmızılı takım ile geçen sezon kısıtlı kadrosu ile önemli başarılara imza atan genç teknik adam bundan sonra ise kariyeri Başakşehir de devam edecek.