Kombine Fiyatları Belli Oldu

Gençlerbirliği’nde 2022 23 futbol sezonu kombine fiyatları belli oldu. Kulübün sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımla açıklanan fiyatlar bazı taraftarlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Kale arkası için 400 TL, Maraton için 500 TL, sağ kapalı için 600 TL ve VIP için ise 1500 TL olarak belirlenen sezonluk kombine fiyatları, kadın taraftarlar ve öğrenciler içinse yüzde elli (%50) indirimli olarak satışa çıkarılacak. Yalnız VIP kombine biletleri bu indirim kapsamının dışında tutuldu. VIP bilen alan öğrenci ya da kadın taraftarlara herhangi bir indirim uygulanmayacak ve VIP kombine biletleri herkese 1500 TL’den satılacak.

kombine fiyat 1

Bazı Taraftarlar Tepkili

Kulübün resmi sosyal medya hesabında kombine bilet fiyatlarının paylaşılmasının ardından bazı taraftarlar paylaşım altına yaptıkları yorumlarla fiyatlara tepki gösterdi. Geçen sene çoğu maçta maraton tribünü bilet fiyatının 20 TL olduğunu yazan taraftarlar içerideki 17 maçın maratondan sezon boyu izleme bedelini 340 TL olarak hesaplayıp 500 TL’lik sezonluk bilet fiyatını fazla bulduklarını dile getirdiler. Bazı taraftarlar takım 1. Lig’e düştüğü halde maçlara gelip takımı desteklemeye devam ettiklerini ama bu fiyatları gördükten sonra artık bilet almayacaklarını yazdıkları yorumlarda dile getirdiler.

Diğer yandan kulübe hak veren hatta bu fiyatları uygun bulan taraftarların sayısı da hiç az değil. Ülkede her geçen gün her şeyin daha pahalı hale geldiğini, bilet fiyatların normal olduğunu yazan bazı taraftarlara ilaveten Süper Lig’deki eski güzel günlere dönebilmek için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyleyen taraftarlar da var. İyi transferler ve sorunsuz bir kadro için kulübün gelire ihtiyacı olduğunu savunan taraftarlar, bu bedellerin oldukça makul olduğunu ve mutlaka kombine alacaklarını söylüyorlar.

Eryaman Stadyumu

Gençlerbirliği, maçlarını geçmişte olduğu gibi 2022 23 futbol sezonunda da Eryaman Stadyumu’nda oynayacak. Ankara’nın Etimesgut ilçesine bağlı Eryaman semtinde bulunan stadyum, 28 Ocak 2019 yılında faaliyete girdi ve kapasitesi de 22.000 kişi. Gençlerbirliği gibi bir diğer Ankara temsilcisi de maçlarını bu statta oynuyor. Ankaragücü’nün aynı stattaki kombine bilet fiyatları çok daha yüksek olmakla birlikte sarı lacivertli Ankara ekibinin bu sene Süper Lig’de mücadele edeceğini de unutmamak gerekiyor.

kombine zemin

Eryaman Stadyumu proje aşamasındayken 18.000 kapasiteli olarak planlanıyordu ama sonra yapılan bir güncelleme ile kapasitesi 22.000’e yükseltildi. 1.222 kişilik VIP tribüne sahip olan stadyumda 20 kişilik engelli ve refakatçi yeri ile 48 kişi kapasiteli bir de basın tribünü bulunuyor. 734 araçlık açık, 38 araçlık ise kapalı otoparka sahip olan stadyumun zemini ise hibrit çim. Eryaman Stadı, hibrit çim uygulamasının Ankara’da ilk kullanıldığı stat olma özelliğine de sahip. Yapılırken zeminiyle ilgili sıkıntı olmayacağı düşünülse de zaman zaman ne yazık ki zemin problemiyle de gündeme gelen bu stadyumun zeminindeki sorunun en büyük nedeni olarak zeminin hiç dinlenememesi gösteriliyor. Çünkü bir hafta Ankaragücü’nün maç yaptığı stadyumda ertesi hafta ise Gençlerbirliği maçlarını oynuyor.