Kosova 1 – 1 Andorra

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerimde I grubunda Kosova kendi sahası Stadiumi Fadil Vokrri’ de Andorra ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma sonunda iki takımın da karşılıklı buldukları 1’ er gol ile sahadan 1 – 1 ‘ lik beraberlik ile ayrılarak 1 puan ile geceyi tamamladılar.

Mücadelenin ilk yarısında iki takım da girdikleri gol pozisyonlarından yararlanamayarak sahadan 0 – 0 beraberlik ile soyunma odasına gittiler. İkinci yarıda ise karşılaşmada ki dengeyi ilk olarak ev sahibi takım Kosova bozdu. İkinci yarıda 59’ dakikada E. Zhegrova ile 1 – 0 öne geçen Kosova’ ya Andorra cevabı 61’ dakikada Albert Rosas ‘un golü ile cevap verdiler.

Maç sonun da iki takım da sahadan 1’ er puan ile ayrılırken Kosova puanını 2’ ye çıkarırken Andorra ise 1 puana yükseldi. Kosova 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerimde I grubunda 3. Sırada yer alırken, Andorra ise 4. Sırada yer aldılar.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerimde I grubunda 3. Hafta karşılaşmasında Kosova kendi sahasında Romanya ile 16 Haziran’ da karşı karşıya gelirken Andorra ise İsviçre’ yi konuk edecekler.

İki Takım Da Puanları Bölüşerek Sahadan Ayrıldı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerimde I grubunda Kosova kendi sahasında 1 – 0 öne geçtikleri karşılaşmada sahadan Andorra karşısında 1 – 1 ‘lik beraberlik ile ayrılarak puanları bölüştüler.

Kosova iyi başladığı karşılaşmada girdiği gol pozisyonlarını değerlendiremeyince 1 puan ile ayrılmak zorunda kaldı.

Kosova % 75 leri bulan topa sahip olma ile maçı tamamlasa da istediği skoru iyi kapanan rakibi Andorra karşısında alamadılar.

Sarı kırmızılı takım dan tanıdığımız Kosova’ lı oyuncu Milot Rashica ilk 11’ de başladığı karşılaşmada takımın tek golünde gol pasını veren isim olurken 90’ dakika sahada kaldı. Takımı için önemli bir oyuncu olan Milot Rashica Andorra karşılaşmasında en etkili isim oldu.

Kosova – Andorra Maç Bilgileri

STAT: Stadiumi Fadil Vokrri

HAKEMLER: Sebastian Gishamer ( Orta Hakem ), Roland Riedel, Santino Schreiner ( Yardımcı Hakem ), Christopher Jäeger ( 4. Hakem )

KOSOVA: Arijanet Muric, Florent Hadergjonaj, Amir Rrahmani, Mirlind Kryeziu, Leart Paqarada, Bersant Celina, Betim Fazliji, Valon Berisha, Vedat Muriqi, Milot Rashica, Arber Zeneli

TEKNİK DİREKTÖR: Alain Giresse

ANDORRA: I. Iker, Jesus Rubio Gomez, Max Llovera Gonzalez – Adrio, Albert Alavedra Jimenez, Joel Guillen Garcia, Marc Garcia Renom, Eric Vales Ramos, Marc Vales, Joan Cervos Moro, Jordi Rubio Gomez, lbert Rosas Ubach

TEKNİK DİREKTÖR: Jesus Luis Alvarez de Eulate

SARI KARTLAR: M. Kryeziu, E. Zhegrova, ( Kosova ), Marc Valés ( Andorra )

GOLLER: 59’ dakika E. Zhegrova ( Kosova ), 61’ dakika Albert Rosas ( Andorra )