Kristoffer Nordfeldt Açıklamalarda Bulundu

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği takımının İsveçli başarılı kalecisi Kristoffer Nordfeldt gündemi değerlendirdi. Ankara’da korona virüs sebebiyle alınan önlemlerinden şikayetçi olmadığını belirten oyuncu etrafında hiç kimsenin testinin pozitif çıkmamasından memnun olduğunu söyledi. Ankara ekibinin devre arasında İngiltere ekibi Swansea City’den transfer ettiği İsveçli kaleci Kristoffer Nordfeldt İsveç basınına konuştu.

Lig maçlarına verilen arada Türkiye’de kalan kaleci 10 haftadır eşini ve çocuklarını göremediğini söyledi. Ankara’da salgın dolayısıyla sokağa çıkma yasağı uygulandığını ama bu durumdan şikayetçi olmadığını söyleyen Nordfeldt aksine çevresinde kimsede virüs olmamasından memnun olduğunu belirtti.

Türkiye’de Futbola İlgi Büyük

Gençlerbirliği takımının 30 yaşındaki tecrübeli kalecisi Kristoffer Nordfeldt, Türkiye’ye transfer olması konusunda aldığı kararın doğru olduğunu söyledi. Türkiye’ye geldiği için memnun olduğunu belirten oyuncu burada öz güven kazandığını belirtti. Nordfeldt, Türkiye’de futbola olan ilginin çok büyük olduğunu ifade ederken takımda her zaman kalede ve bir numara olmaktan memnun olduğunu söyledi. Türkiye’de İngiltere’ye göre çok daha hızlı ve teknik futbol oynandığını belirten file bekçisi buradaki tekniğin Hollanda ligine benzediğini ifade etti.