Mert Çetin

Mert Çetin Transferine Teknik Direktör Fonseca Engel Oldu

Galatasaray’dan Gençlerbirliği tarafından kiralanan Mert Çetin İtalyan takımlarından Verona ile transfer görüşmelerine başladı. Sezon başında sürpriz bir şekilde Roma takımına transferi gündeme gelen Çetin görüşmelerde anlaşmaya varıldı. Buna rağmen transferinde ilerleme kaydedilemedi ve takımında kaldı.

Teknik Direktör Paulo Fonseca Karşı Çıktı

Mert Çetin’’in Gençlerbirliği takımından Roma’ya transferinin ardından oyuncunu adı Verona takımı ile anılmaya başlandı. Genç oyuncunun Verona’ya transferi ile ilgili tüm görüşmeler tamamlandıktan sonra Roma teknik direktörü Fonseca’nın araya girmesi ile birlikte olay tersine döndü. Teknik direktörü Fonseca’nın Mert’in takımda kalmasını istediği ve gönderilmesine karşı çıktığı bildirildi. Bunun üzerine Roma takımında fikirler değişti ve Mert takımında kaldı.

Mert Çetin’in oynadığı Roma takımından oyuncu göndermesi gerektiği için Mert’in transferi oldukça güzel karşılanmış ve  Verona’ya transferi sevinçle karşılanmıştı. Teknik direktör  Paulo Fonseca’nın Mert’in transferine karşı çıkması ve takımda kalması konusunda yönetime ısrar etmesi ile birlikte Mert Çetin’in transferi yapılmadı.