Metehan Mert’in Gençlerbirliği’ne Güveni Tam

2021/2022 sezonuna kötü bir giriş yapmasına rağmen sezon içerisinde toparlanmayı bilen ve bu sayede TFF 1.Lig’de ilk devreyi 9’uncu sırada tamamlayan Gençlerbirliği, yeni transferlerinden ve Metin Diyadin’in teknik direktörlüğü konusundaki ısrarından olumlu bir dönüş almayı başardı. TFF 1.Lig’de oynadığı son 5 maçtan 3’ünü kazanmayı başaran Başkent temsilcisinde son haftalarda gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken genç savunmacı Metehan Mert, geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı’na çeşitli açıklamalar yaptı. Takımının Süper Lig’e geri döneceğine dair inancının tam olduğunu ifade eden Metehan, taraftarlardan destek istedi.

Gençlerbirliği’nin Havacısı Metehan

Türk futbolunun en kıymetli altyapılarından birisine sahip olan Gençlerbirliği’nde şartlar değişse de altyapıdan yetişen oyuncuların kalitesi her zaman bir standartta kalıyor. 2021/2022 sezonunda birçok transferle kadrosunu güçlendiren ve bu oyuncuların birbirlerine uyum sağlamasıyla birlikte kötü bir giriş yaptığı TFF 1.Lig’de devreyi iyi tamamlamayı başaran Gençlerbirliği’nde ilk devrenin dikkat çeken oyuncularından birisi de altyapıdan yetişen savunmacı Metehan Mert oldu.

Gençlerbirliği formasıyla çıktığı 14 maçta 2 gol atan ve Denizlispor karşısında attığı golle takımına 3 puanı getiren oyuncu olma mutluluğunu yaşayan Metehan, geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

Takımdaki uyumun artmasıyla birlikte daha iyi bir performansın kapılarını açtıklarını belirten Metehan Mert, yabancı oyuncuların da kendilerine uyum sağlamasıyla birlikte oldukça kuvvetli bir takım haline geldiklerini ifade etti.

Sezon başında yeni kurulan bir takım olmanın zorluklarını yaşadıklarını ancak son haftalarda gösterdikleri performansla bu sıkıntıları aştıklarını gösterdiklerini aktaran Metehan Mert, ikinci devrenin kendileri için çok daha iyi olacağına inandığını ifade etti.

Gençlerbirliği’ni hak ettiği yer olan Süper Lig’e döndürebilmek adına çalışmalarına devam ettiklerini ve bu amaç uğruna ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Metehan Mert, Ankara temsilcisinin başarısı için hocalarıyla birlikte daha iyi olmanın yollarını aradıklarını aktardı.

22 yaşındaki savunmacı, TFF 1.Lig’in 16’ıncı ve 18’inci haftasında rakip kaleye gönderdiği gollerle alakalı olarak, hocasının yönlendirmesiyle birlikte daha iyi hale geldiğini ve bu gollerin de o çalışmanın ürünü olduğunu aktardı. Antrenmanlardan sonra hava hâkimiyeti ve kafa golleri konusunda ekstra çalışmalar yaptığını ifade eden Metehan Mert’in hem savunmada hem de hücumda çalıştığını açıkladığı hava hâkimiyeti konusunda lig ortalamasının üstünde olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Metehan’ın Hayali Önce Süper Lig Sonra Avrupa

Anadolu Ajansı ile yaptığı röportajda geleceğe dair hayallerini de aktaran Gençlerbirliği’nin 22 yaşındaki savunma oyuncusu, ilk olarak Gençlerbirliği formasıyla Süper Lig’e çıkmak istediğini ifade etti.

Performansını daima geliştirmek için çaba gösterdiğini belirten Metehan Mert, öncelikli hedefinin Gençlerbirliği forması ile Süper Lig’de mücadele edebilmek olduğunu belirtirken, sonrasında eğer performansında gelişmeyi devam ettirebilirse Avrupa’ya gidebileceğini ifade etti. Genç savunmacı, Gençlerbirliği taraftarına yaptığı çağrıda kendilerini desteklemekten vazgeçmemelerini ve Süper Lig’e çıkarabileceklerine inandıklarını dile getirdi.