Mustafa Kaplan Açıklamalarda Bulundu

Süperlig 11. hafta mücadelesinde iç sahada lider Aytemiz Alanyaspor’u 2-1’lik skorla geçen Gençlerbirliği’nde teknik patron bazı açıklamalarda bulundu.

“Ben öncelikle bütün oyuncularımızı kutluyorum, tebrik ediyorum. İyi bir maç oynadık. Üç puan aldığımız için mutluyuz çünkü bizim buna ihtiyacımız vardı camiaya olarak. Akan oyuna baktığımız zaman da bizim oyuncularımızın özellikle ilk yarı iyi oynadıklarını düşünüyorum.

Hem onların kilit oyuncularını da iyi kapattığımızı gördük ilk yarı boyunca. İkinci yarıda da ister istemez 1-0’ın verdiği bir rahatlık vardı. Sonrasında ikinci golü de kontradan bulduk.

Belki rahatladık ama tabi ki gelen penaltılar biraz bizim canımızı sıktı. Penaltılar doğru karar ben Fırat hocayı ve ekibini kutluyorum. Bizim üzerimizdeki baskıyı bu galibiyetle atlattığımızı düşünüyorum.

Bizim üçüncü bölgedeki Sio ve Stancu’yu özellikle fizik gücü olarak daha iyi bir seviyeye getirdiğimizde daha etkinliğimizi devam ettireceğiz.

Biz iyi bir takımız ben hep bunu söylüyorum. İyi bir galibiyet oldu. Ben bu galibiyet önce başkanımıza sonra da taraftarlarımıza, camiamıza armağan olsun. Yürekli oynayan bütün oyuncularımı, oynayan oynamayan herkesi de kutluyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

Berat Ayberk Avrupa yolcusu

Son dönemlerde performansından sıkça söz ettiren Berat Ayberk Özdemir için Gençlerbirliği Hocası Mustafa Kaplan’ın açıklamaları şu şekilde oldu: “Daha önce İrfan Can için bunu söylemiştim.

‘4 büyüklerin kaçırmaması lazım’ demiştim. Başakşehir aldı, yıldız yaptı. Şimdi Berat için de aynısını söylüyorum. Onların yerinde olsam kaçırmazdım. Ancak Berat’a Avrupa’dan çok ciddi teklifler geliyor ve başkanımız devre arasında bunlardan birisini mutlaka değerlendirecek. Yüksek ihtimalle Berat, Avrupa’ya gidecek.”

“İnşallah kaçırır”

Maçta son anlarda Çağdaş Atan’ın kırmızı kartla atılmasına sebebiyet veren olay hakkında fikirlerini “Alanyaspor kulübesi maç boyunca Fırat hocayı baskı altına almaya çalıştı.

Üst üste iki penaltıdan sonra ben de, ‘İnşallah kaçırır da Allah’ın adaleti bir kez daha ortaya çıkar’ diye bağırdım. Kalecimi atışı kurtardı. Sonrasında Çağdaş Atan üzerime gelip bir şeyler söyledi.

Dinlemeden arkamı döndüm gittim, söyledikleri nedeniyle kırmızı kart görmüş. Ben Alanyaspor Yönetimini, teknik heyetini, futbolcularını hepsini kutluyorum. Bugüne kadar çok iyi performans gösterdiler” sözleriyle dile getirdi.