Niyazi Akdaş Yeniden Gençlerbirliği’nin Başkanı Oldu

Türk futbolunun en önemli kulüplerinden birisi Gençlerbirliği! Kırmızı siyahlı takım; tıpkı şehrin bir diğer takımı Ankaragücü gibi uzun süre Süper Lig’de mücadele etti. Elde ettiği başarılar ile taraftarlarını gururlandırdı. Son olarak, 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de yer aldı. Fakat, sezonu son dört takım içerisinde tamamlamasından mütevellit küme düştü.

Gençlerbirliği; tahmin edebileceğiniz gibi 2021 – 2022 sezonunda TFF 1.Lig’de yer aldı. Ligi istediği yerde tamamlayamadı. Bir başka deyişle, Süper Lig hedefine ulaşamadı. Kırmızı siyahlı takım; önümüzdeki sezon da TFF 1.Lig’de yer alacak. TFF 1.Lig’in güçlü kulüplerinden birisi olan Gençlerbirliği’nde yeni başkanın kim olacağı merak ediliyordu.

Akdaş Tek Aday Olarak Girdiği Seçimi Rahat Bir Şekilde Kazandı

Gençlerbirliği Olağan Genel Kurulu’nun Mayıs ayının sonunda yapılması bekleniyordu. Fakat, yeterli çoğunluğun sağlanamaması dolayısıyla 5 Haziran 2022 tarihine ertelendiğini söyleyebiliriz. Söz konusu genel kurul kulübün geleceği adına büyük önem taşıyordu.

Niyazi Akdaş; bir süredir Gençlerbirliği’nin başkanlık görevini yürütüyordu. Kulübü borca sokmaması ve altyapıya gereken önemi vermesi dolayısıyla takdir topluyordu. Bu yüzden, yeni seçimde karşısına herhangi bir aday çıkmadı. Akdaş; söz konusu seçimi 377 oy alarak zirvede tamamladı. Bir başka deyişle, Gençlerbirliği kulüp başkanlığı görevini bir dönem daha yürütme hakkını elde etti. Seçimden çıkan sonuç Gençlerbirliği camiasında sevinç ile karşılandı.

Niyazi Akdaş; bir kez daha başkan seçilmesinin ardından camiaya umut veren açıklamalar yaptı. Her şeyden önce, kulübü en iyi şekilde yöneteceklerinin garantisini verdi. İlk olarak, şirketleşme sürecine başlayacaklarını dile getirdi. Birlik ve beraberlik içerisinde tüm zorlukları aşacaklarına dair umudunun olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra, oy kullanmaya gelen tüm üyelere de teşekkür etti.

Niyazi Akdaş; işin maddi kısmından da bahsetti. Gençlerbirliği’nin de birçok TFF 1.Lig ekibi gibi maddi sorunları bulunuyor. Kulübün transfer yasağı mevcut! Niyazi Akdaş; söz konusu yasağı kaldırmak adına ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Ardından, iyi bir kadro kurmak adına kolları sıvayacaklarını söyledi. Gençlerbirliği’nin önümüzdeki sezonun sonunda Süper Lig’e çıkacak dereceyi elde etmesi adına bir hayli hırslı ve istekli olduklarını belirtti. Sonuç olarak, gelecek adına bir hayli umutlu konuştu.

Ankara Ekibinde Hangi Oyuncular Takımdan Ayrılacaklar?

Gençlerbirliği; 2021 – 2022 sezonunu 13. sırada tamamladı. Süper Lig hedefinin yanından dahi geçemedi. Takımı önümüzdeki sezon da herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Metin Diyadin çalıştıracak.

Gençlerbirliği; sezonun sona ermesiyle beraber birçok futbolcusu ile vedalaşmaya hazırlanıyor. Sözleşmesi sona eren 1998 doğumlu stoper Arda Kızıldağ ve 1999 doğumlu sağ bek Ömürcan Artan; önümüzdeki sezon Süper Lig takımlarından Gaziantep FK’da forma giyecekler. Bunun yanı sırada, 2003 doğumlu genç forvet Baran Başyiğit’in de Gaziantep FK ile anlaşmak üzere olduğu ifade ediliyor.