Onur Bulut Transferi Beşiktaş ile Kayserispor Arasındaki Gerilimi Arttırdı

Beşiktaş devre arası transfer dönemini en hareketli geçiren kulüp oldu. Siyah beyazlı takım çok sayıda oyuncuyu kadrosuna kattı. Onlardan birisi de Onur Bulut idi. 1994 doğumlu futbolcu kendisini 30 Haziran 2026 tarihine kadar Beşiktaş’a bağlayan sözleşmeye imzasını attı. Beşiktaş bu transfer için Kayserispor’a 1 milyon Euro ödedi. Ancak, Kayserispor’un transfer ile ilgili birtakım şikayetleri bulunuyor. Gelin, Onur Bulut olayına yakından bakalım!

Kayserispor Ahmet Nur Çebi’nin Açıklamalarına Cevap Verdi

Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi Onur Bulut konusu ile ilgili zehir zemberek açıklamalar yaptı. Her şeyden önce, Kayserispor’un Onur Bulut’a zorla sözleşme imzalattığını iddia etti. Hatta, oyuncunun sözleşme sürecinde kandırıldığından da bahsetti. Onur Bulut konusunu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu çözecek. Ahmet Nur Çebi; UÇK’nın en doğru kararı vereceğini temenni ediyor.

Kayserispor resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınlayarak Ahmet Nur Çebi’nin iddialarına cevap verdi. Her şeyden önce, Çebi’nin yapmış olduğu açıklamaların doğru olmadığından ve iftira içerdiğinden bahsedildi. Kullanmış olduğu üslubun Çebi’ye yakışmadığı vurgulandı.

Kayserispor Onur Bulut konusunda yüzde yüz haklı olduğunu düşünüyor. Sarı kırmızılı kulüp oyuncunun sözleşmesinin üç yıl uzatıldığını dile getirdi. Sözleşme sürecine oyuncunun kendisinin, aile bireylerinin, avukatının ve menajerinin de dahil olduğundan bahsedildi. Bir başka deyişle, oyuncuya yanlış bilgi verilmesinin veya oyuncunun kandırılmasının söz konusu dahi olmadığı dile getirildi. Buna ek olarak, Kayserispor oyuncunun yeni sözleşme sayesinde eskiye kıyasla üç kat daha yüksek bir maaş alacağından da bahsetti. Oyuncunun çıkış hakkı düzenlemesine konu olan sözleşme taslağı her ne kadar oyuncunun avukatları ile kulübün avukatları arasında müzakere edilse de Kayserispor başkanı Ali Çamlı tarafından kabul görmediği için imzalanmadı.

Ahmet Nur Çebi’nin Açıklaması Tepki Çekmişti

Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi Onur Bulut konusunda geri adım atmayacak. Beşiktaş’ın bu konuda haklı olduğunu savunan Çebi UÇK’nın vereceği karara güveniyor. Kayserispor’un oyuncuya imza attırdığını ancak sonrasında oyuncunun imza yetkisi olmadığına dair açıklama yaptığını dile getiren Çebi bunun insanları kandırmak ile eşdeğer bir davranış olduğunu dile getiriyor.

Ahmet Nur Çebi Kayserispor’un bu transfere neden bu kadar tepkili olduğunu anlayamadığını söylüyor. Onur Bulut’un sözleşmesinin bitmesine kısa bir süre kala kulübe 1 milyon Euro kazandırarak ayrılmasının kötü bir tavır olmadığına inanıyor.

Kayserispor ile Beşiktaş arasındaki Onur Bulut gerilimi daha uzun süre devam edecek gibi duruyor.

29 Yaşındaki Oyuncu Beşiktaş’ta Süre Almaya Başladı

Onur Bulut Şubat ayında Beşiktaş’a transfer oldu. Siyah beyazlı takımda şu ana kadar üç maçta forma şansı buldu. 270 dakika sahada kaldı. İstanbulspor ile oynanan maçta bir de asist yaptı. Son maçlarda ortaya koyduğu performans ile milli takıma seçilmeyi de başardı.