Paris Saint Germain’in İki Yıldızının Yeni Adresi Katar Olacak

Eylül ayının ilk günlerini şu yaşadığımız şu dönemde futbolseverleri milli maç heyecanının sardığından bahsedebiliriz. Buna ek olarak, başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde transfer dönemi sürüyor. Örneğin, Türkiye’de transfer dönemi, 15 Eylül 2023 günü sona erecek.

Takdir edersiniz ki, bu yaza Arap kulüpleri damgasını vurdu. Bilhassa çok sayıda kaliteli ve deneyimli futbolcunun yeni adresinin Suudi Arabistan olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, Katar kulüpleri de boş durmuyor. Gelin, Paris Saint Germain’in önümüzdeki sezonun kadrosunda düşünmediği Marco Verratti ve Julian Draxler’in yeni adreslerinin neresi olacağına yakından bakalım!

Marco Verratti Al – Arabi ile Anlaştı

Marco Verratti, İtalyan futbolunun yetiştirmiş olduğu en önemli isimlerden birisi! Kendisi, 2012 – 2013 sezonundan bu yana Paris Saint Germain’de forma giyiyordu. Kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2026 tarihinde sona erecekti. Bu yaz, Marco Verratti için kötü geçti. İtalyan yıldızın PSG’den ayrılacağı tahmin edilmiyordu. Ancak, PSG, kadrosunda yapılanmaya gitti. Bu yüzden, Marco Verratti ile de yolları ayırma kararı aldı.

1992 doğumlu oyuncunun ismi bir ara Galatasaray ile anıldı. Ancak, Galatasaray’ın hem oyuncunun bir hayli yüksek olan maaşını karşılaması hem de PSG’ye yüksek bir bonservis bedeli ödemesi mümkün değildi. Avrupa’dan istediği teklifleri alamayan 31 yaşındaki oyuncu, Katar veya Suudi Arabistan’dan gelen teklifler ile ilgilenmeye başladı. Sonuç olarak, Katar’ın Al-Arabi kulübü ile anlaştı. Marco Verratti, önümüzdeki günlerde Katar’a giderek bu kulüp için sağlık kontrollerinden geçecek. Ardından, sözleşme imzalayacak. Oyuncunun yıllık ücreti ve sözleşme süresi bilinmiyor.

Biraz da Marco Verratti’nin PSG serüveninden bahsedelim! 1992 doğumlu oyuncu, PSG’de on sezon boyunca görev yaptı. Toplam 416 maça çıktı. Güzel performansını 11 gol ve 61 asist ile süsledi. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda 38 maçta görev yaptı. Sahada 2 bin 984 dakika kaldı. Bir asist yapabildi. Son sezonundaki performansı eleştiri konusu oldu.

Julian Draxler İstediği Teklifleri Alamayınca Katar’ı Tercih Etti

Paris Saint Germain’den ayrılmaya hazırlanan bir diğer oyuncu Julian Draxler! 1993 doğumlu oyuncu, Schalke altyapısından yetişti. Kısa süre içerisinde A takıma yükseldi. Futbolseverler, bu oyuncuyu 2013 yılının Mart ayında oynanan Schalke – Galatasaray maçından hatırlayacaklardır. O dönem yirmi yaşında olan oyuncu performansı ile parmak ısırtmıştı.

Julian Draxler’in kariyeri zannedilenin aksine pek iyi geçmedi. Schalke’nin ardından Wolfsburg’a, sonra da PSG’ye transfer olan deneyimli isim, sakatlıklardan bir türlü kurtulamadı. Geçtiğimiz sezonu kiralık olarak Benfica’da geçirdi. Portekiz kulübünde de doğru düzgün süre alamadı. PSG, sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde bitecek olan oyuncu ile yolları ayırmak istiyordu. Alman oyuncu, tıpkı Marco Verratti gibi Katar yolcusu! O da önümüzdeki günlerde Al-Ahli kulübü ile sözleşme imzalayacak.