Ramazan Köse Gençlerbirliği’nden Ayrıldı

Gençlerbirliği; 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de son dörtte yer almasından mütevellit kendisini bir anda TFF 1.Lig’de buldu. Yıllardan bu yana Süper Lig’de mücadele etmeye alışkın bir camia için son derece zor bir durumdu. Gençlerbirliği; 2021 – 2022 sezonunda TFF 1.Lig’i istediği yerde bitiremedi. Bu yüzden, önümüzdeki sezon da Süper Lig’e çıkma mücadelesi verecek.

Gençlerbirliği’nin işi bir hayli zor! Takımın maddi sıkıntıları bulunuyor. Her şeyden önce, transfer tahtasının kapalı olduğunu söyleyebiliriz. Ankara ekibinin çok sayıda futbolcusuna borcu bulunuyor. Buna ek olarak, sözleşmesi biten isimlerin neredeyse tamamı yeni sözleşme imzalamak yerine takımdan ayrılmayı tercih etti. Gençlerbirliği; son olarak Ramazan Köse ile yollarını ayırdı.

Deneyimli Kalecinin Sözleşmesi Feshedildi

Ramazan Köse; Türk futbolunun en popüler kalecilerinden birisi! Yıllardan bu yana hem Süper Lig’de hem de TFF 1.Lig’de birçok kulüpte forma giydi. Geçtiğimiz sezon da Gençlerbirliği’nin kalesini korudu. Yeni sezonda Ankara ekibinde kalacağı tahmin ediliyordu. Fakat, Gençlerbirliği yönetimi ile anlaşma yolunu tercih ederek takımdan ayrıldı.

Gençlerbirliği; söz konusu ayrılığı hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından duyurdu. Oyuncu ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığı açıklandı. Ramazan Köse; sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Kulübe, taraftarlara ve takım arkadaşlarına teşekkür etti. Gençlerbirliği’ni her zaman çok iyi hatırlayacağını dile getirdi.

Ramazan Köse Kimdir?

12 Mayıs 1988 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1.93 boyundadır. Futbola 2001 yılında henüz 13 yaşındayken Tunç Altındağ’ın altyapısında başlamıştır. 2003 yılında Gençlerbirliği altyapısına transfer olmuştur. 2008 – 2009 sezonunda A takıma yükselmiştir. Ramazan Köse; 2009 yılının Ocak ayından 2010 yılının Haziran ayına kadar Giresunspor’da forma giydi. Ardından, Gençlerbirliği’ne geri döndü. 2010 ila 2015 yılları arasında kırmızı siyahlı takımın kalesini korudu.

Ramazan Köse; 2015 – 2016 sezonunun başında Gençlerbirliği’nden ayrılarak Kasımpaşa’ya transfer oldu. Tam altı sezon boyunca lacivert beyazlı takımda görev aldı. 2021 – 2022 sezonunun başında altyapısından yetiştiği Gençlerbirliği’ne geri döndü. Geçtiğimiz sezon tam 19 maçta forma şansı buldu. Söz konusu maçlarda sahada bin 662 dakika kaldı. Kalesinde 25 gol gördü. Yedi maçı gol yemeden tamamladı. Fena olmayan bir sezon geçirdi. Ancak, oyuncunun sona eren sözleşmesi maddi sıkıntılardan dolayı yenilenmedi.

Gençlerbirliği Zor Günleri Aşmak Adına Yardım Bekliyor

Ankara ekibi; transfer yasağı gibi çok ciddi bir sorun ile boğuşuyor. Kulübün önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de iyi bir mücadele ortaya koyması adına transfer yapması gerekiyor. Ancak, transfer yasağının ortadan kalkması için kaynak bulunması şart! Gençlerbirliği; söz konusu maddi sıkıntıların çözülebilmesi adına Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yardım istedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş; göreve geldiği günden bu yana vermiş olduğu başarılı hizmetler ile dikkat çekiyor. Yavaş’ın Gençlerbirliği’nin sorununa da en kısa sürede çözüm bulacağı ümit ediliyor.