Rıza Çalımbay İle Sivasspor’un Yolları Ayrılıyor

Sivasspor Teknik Direktör 60 yasındaki tecrübeli isim Rıza Çalımbay takımı ile ayrılık yolundalar. 60 yasındaki tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay süper lig de Konyaspor maçı ardından takımda kalıp kalmayacağıyla ilgili konuşarak, gelecek sezon için henüz bir karar vermediğini söyleyen teknik adam birkaç güm içerisinde bir basın toplantısı yaparak bunu açıklaması bekleniyor.

Sivasspor ile artık buraya kadar diyen 60 yasındaki tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay uzun süredir teknik adamlığını yaptığı takımı Sivasspor ile önemli işlere imza atan teknik adam kariyerine artık başka bir takım da daha büyük kulüpler de devam etmek istediğini düşünüyorum.

Rıza Çalımbay, için uzun süredir teknik direktörlük görevini yaptığı Sivasspor’da yolun sonunu artık kendisi de görürken yolların ayrılması için büyük olasılık ile sezon sonu beklenecek.

Kırmızı beyazlı takım Sivasspor ile sezon sonu ayrılmaya hazırlanan Rıza Çalımbay‘ın yerine getirilecek isim simdi den konuşulmaya da başladı.

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan ve kırmızı-beyazlılara veda etmeye hazırlanan Rıza Çalımbay kariyerinde ki tek kupasını 2021 / 22 sezonun da Türkiye Kupasını alarak kazanmıştı.

Sivas ‘ ta güzel hatıraları olan 60 yasındaki tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay kariyeri ile aslında çok önemli bir teknik adam olduğunu da gösterdi.

SİVASSPOR İLE NELER YAPTI?

60 yasındaki tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay Sivasspor ile bu ikinci sözleşmesi oldu. Daha önce teknik direktörlük kariyerin de Sivas ile 2010 / 11 sezonun da yolları keşişti. 2010 / 11 sezonun da takımına başına görev alan tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay 2013 yılı sezon sonuna kadar takımın başında kaldı.

Bu süreçte Sivasspor ile toplam da 108 karşılaşmaya çıkan tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay 1,39 maç bası puan ortalaması yakalaya bildi.

Sivastan ayrıldıktan sonra ikinci buluşması 2019 yılında yaz döneminde sezon başında oldu. 2019 ‘ dan beri de uzun süredir takımın başında yer alan tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay 185 karşılaşmada takımı ile sahada olurken 1,52 maç başı puan ortalaması ile iyi bir derece yapmış oldu.

Bu sezon Sivas ile süper lig de 37 puan toplaya bilen teknik adam UEFA Avrupa Konferans Ligin de çok iyi bir de performans sergileyerek takımını gruplardan çıkarmıştı.

Sivasspor denince akla gelen ilk isimlerden olan Rıza Çalımbay artık takımı ile yolun sonuna gelmiş gibi.

İSMAİL KARTAL YERİNE DÜŞÜNÜLEN İLK İSİM

Rıza Çalımbay’ın ayrılığı sonrası takımın teknik direktörlüğü için en büyük aday İsmail Kartal. Sivasspor, Çalımbay sonrası Kartal’ı göreve getirmeyi düşünen Sivas tecrübeli teknik adamları ile yollarını kesin olarak ayıracak.

İsmail Kartal oldukça başarılı bir teknik adam olurken Sivasspor ‘u yeniden Avrupa da izleye bileceğimiz bir yere götürecektir.